tel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

Twój koszyk jest pusty

Poradnik

Jak wybrać materac dla dziecka - 5 kroków

Wybór materaca dla dziecka często przysparza rodzicom wielu problemów. Dziecko w początkowej fazie swojego życia spędza większość czasu w łóżku, na początku śpiąc, później bawiąc się i poznając świat.

Wybór odpowiedniego i bezpiecznego materaca dla dziecka jest niesamowicie ważny. Materac nie jest najbardziej zauważalnym elementem wystroju dziecięcego pokoiku, ale z pewnością jednym z najważniejszych.

Poniżej dowiesz sięjak wybrać materac dla dziecka w pięciu krokach.

KROK 1 - wybierz odpowiedni rodzaj wypełnienia materaca dla dziecka

Całą istotę materaca stanowi jego wkład. To najważniejszy wybór w przypadku zakupu materaca dla dziecka.

W przypadku materaców dla dzieci dzieci ważne jest, by wkład materaca nie gromadził bakterii oraz uniemożliwiał rozwój grzybów i pleśni, która jest szczególnie szkodliwa dla układu oddechowego dziecka.

Materac powinien dobrze podpierać ciało, powinien być spreżystyustępować pod naciskiem i szybko wracać do swojego pierwotnego kształtuWystrzegaj się materaców twardych jak deska, one nie dopasowują się do ciała i powodują nienaturalne ułożenie kręgosłupa


Materac dla dziecka - polecane wkłady:

Materac z pianki wysokoelastycznej

 • Nazywana również pianką zimnotłoczoną, HR lub Katschaum
 • Sprawdza się jako materac dla niemowląt oraz starszych dzieci

 • Znakomita cyrkulacja powietrza - oddycha

 • Równomiernie rozkłada ciężar - podpiera ciało na całej długości

 • Higieniczny i zdrowy - zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów

 • Wysoka trwałość - pod kątem odporności na deformacje prześciga ją jedynie lateks

 • Dobra jakość za niewielką cenę

Ważne: Decydując się na materac piankowy upewnij się, że pianka zastosowana we wnętrzu, to na pewno pianka wysokoelastyczna. Ma to ogromny wpływ na komfort i właściwości materaca. Zwróć również uwagę na jej gęstość, im bardziej gęsta jest pianka, tym lepszy jakościowo jest materac.

Materace z pianki wysokoelastycznej dla dzieci


 • Idealny materac dla dzieci w każdym wieku

 • Ogranicza pocenie się - bardzo dobra cyrkulacja powietrza - 

 • Hipoalergiczny - antybakteryjny i higieniczny

 • Bardzo sprężysty - wyski komfort bez nadmiernego zapadania się

 • Bezwonny - pianka LXI nie wydziela żadnych zapachów

 • Wysoka trwałość - bardzo gęsta pianka aż 80 kg/m3

 • Jakość poparta najlepszymi certyfikatami certyfikat Oeko-Tex klasy 1.

 • Polecany dla noworodka, starszego dziecka w wieku szkolnym oraz dla młodzieży

 • Idealnie ułożenie kręgosłupa - stabilne podparcie ciała

 • Hipoalergiczny - nie przyciąga kurzu, nie rozwijają się pleśnie i grzyby

 • Nie gromadzi wilgoci

 • Dobra cyrkulacja powietrza dzięki zastosowaniu kanałów wentylacyjnych

 • Wysoka trwałość  - bardzo odporny na deformacje

 • Doskonały dla maluchów, przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym oraz młodzieży.

 • Maksymalna cyrkulacja powietrza - oddychające komórki ograniczają pocenie się

 • Hipoalergiczny - higieniczny, tyworzy zdrowe środowisko snu pozbawione kurzu i roztoczy

 • Nie gromadzi wilgocii - szybko odparowuje jej nadmiar

 • Wysoka trwałość - bardzo odporny na deformacje

 • Jakość poparta najlepszymi certyfikatami certyfikat Oeko-Tex klasy 1.

Materace z naturalnego lateksu Vita Talalay to zdecydowanie najzdrowsze i najlepsze jakościowo wyperłnienie stosowane w materacach dla dzieci. Wykonane całkowicie z naturalnego mleczka kauczukowego, pozbawione są szkodliwych dla zdrowia składników. Materace Vita Talalay są idealne dla dzieci ze skłonnościami do alergii. Dzieki otwartokomórkowej strukturze lateksu utrzymują idealną tempereturę podczas snu, dzieki czemu dziecko nie wybudza się z powodu gorąca lub chłodu. Ograniczają nocne pocenie się.

Materace VITA TALALAY dla dzieci


 • Polecane dla starszych dzieci w wieku szkolnym, świetne dla nastolatków

 • Dobrze podpieraja ciało, sprężyny szybko wracają do swojej pierwotnej wysokości

 • Sprężyny zamkniete w kieszonkach pracują niezależnie - dobry materac dla wspólnie śpiącego rodzeństwa

 • Wysoka jakość - sprężyny odporne na deformacje

 • Możliwośc wyboru dwóch twardości w jednym materacu, które będzie można zmieniać w zależności od zmiany wagi dziacka

Ważne: Wybierając materac kieszeniowy należy przede wszystkim wziąć pod uwagę warstwę nad spręzynami, powinna być gruba ok 4-5 cm i dobrej jakości (lateks, VITA TALALAY lub pianka wysokoelastyczna)

Materace kieszeniowe dla dzieci


Materac dla dziecka piankowy czy sprężynowy?

Typowe materace dla dzieci nie posiadają sprężyn. Dziecko ma stosunkowo niską wagę ciała i sprężyny pod tak niskim obciążeniem słabiej pracują. Do 6 roku życia zdecydowanie polecamy materace piankowe lub lateksowe.

Powyżej 6 roku życia można jednak rozważyć materac kieszeniowy dla dziecka. Idealnym połączeniem będzie materac kieszeniowy z warstwą hypoalergicznego i wygodnego lateksu Vita Talalay, np. materac Venus Multi Poctet Talalay Limited

KROK 2 - wybierz rozmiar materaca dla dziecka

Ważnym aspektem do rozważenia przy zakupie materaca dla rosnących dzieci jest jego rozmiar. Prawda jest taka, że ​​najlepsze materace dla dzieci mogą przetrwać od 8 do 12 lat. Dlatego ważne jest, aby wybrać rozważnie.

Wielu rodziców dla mniejszych dzieci wybiera typowo dziecięce rozmiary materaców, np 80x160, jednak musisz także wziąć pod uwagę, że prawdopodobnie będziesz musiał kupić nowy materac, gdy twoje dziecko będzie miało  około 10 lat.

Dwa główne czynniki, które decydują o rozmiarze materaca dla dziecka, to miejsce, którym dysponujesz i budżet. Najlepszym wyborem jest materac pełnowymiarowy. Znajdzie się w nim miejsce na przytulanie, czytanie dzieciom książek i posłuży przez wiele lat. Jednak gdy nie starcza nam miejsca na duże łóżko lub jesteśmy ograniczeni budżetem, to można przemyśleć zakup mniejszego materaca dziecięcego.

Najpopularniejsze rozmiary materaców dla dzieci:

Najczęściej wybierane przez rodziców rozmiary materaców dla dzieci 80x180 oraz 90x190 i standardowe materace 90x200. Wiek twoich dzieci odgrywa ważną rolę w wyborze wielkości materaca do spania.

Materac dla niemowlaka (łóżeczkowy)

materac do łóżeczka, łóżeczkowyNa samym początku życia dziecka trzeba pomyśleć o typowo łóżeczkowych materacach o wymiarach 60x120 oraz 70x140. Dobry materac łóżeczkowy wystarcza na cały okres, dopóki dziecko nie zacznie spać w łóżku dziecięcym.

Warto rozważyć zakup specjalnego materaca do łóżeczek dziecięcych. Jakość materaców dla noworodków, które są sprzedawane w komplecie z łóżeczkiem, często pozostawia wiele do życzenia.

Upewnij się, że materac łóżeczkowy podpiera i ciało dziecka na nim się nie zapada nadmiernie. Materac dla niemowlaka powinien być sprężysty, ustępować pod naciskiem i szybko wracać do swojego pierwotnego kształtu. Wystrzegaj się materaców twardych jak deska, one nie dopasowują się do ciała i powodują nienaturalne ułożenie kręgosłupa.

Materace łóżeczkowe rozmiary: 60x120, 70x140

Jest kilka rozmiarów materaców łóżeczkowych, które możesz wybrać. Najważniejszym czynnikiem jest wybór materaca dla niemowląt, który będzie w miarę twardy (ale nie za twardy). Materac powinien zapewnić dobre podparcie, ale jednocześnie powinien być sprężysty, ustępować pod naciskiem i szybko wracać do swojego pierwotnego kształtu. Powinien być wygodny, gdyż niemowlęta spędzają dużo czasu w łóżeczkach

 

Materac dla dwulatka

materac dla dziecka 70 80Wybierając materac dla dwulatka, warto skupić się na tym, aby materac był antyalergiczny. Materac powinien dobrze podpierać ciało, w taki sposób, aby nadmiernie nie zapadało się w nim. Materace dla dwulatków są najczęściej w wymiarach 70x140 oraz 80x160 są mniejsze niż standardowe materace. Dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i przytulności, a jednocześnie nie zabierają miejsca w pokoju. 

Materac dla trzylatka

materac dla dziecka 70 80Materac dla trzylatka jest większy niż materac łóżeczkowy, jednak nie jest to jeszcze rozmiar standardowy. Rodzice decydują się w wieku trzech lat najczęściej na rozmiary 70x140 oraz 80x160. Materac piankowy lub lateksowy będzie świetnym rozwiązaniem, zapewni higienę, będzie odpowiedni dla dzieci z alergiami. Materac w tym wieku powinien mieć wysokość co najmniej 8 cm.

Materac dla czterolatka

Untitled 70 80x160Materac dla dziecka w wieku 4 lat powinien dobrze podpierać ciało, być higieniczny i mieć co najmniej 8 cm wysokości. Świetnym rozwiązaniem jest materac z pianki wysokoelastycznej oraz z lateksu, bądź lateksu Vita Talalay.

Materac dla pięciolatka

materac dla pięciolatkaOd piątego roku życia można się zastanowić nad materacem nieco grubszym o wysokości minimum 10 cm. Rozmiar materaca może być zbliżony do materaców dla dorosłych, czyli 80/90x180, 80/90x190, 80/90/100x200.  Dobrym rozwiązaniem są materace piankowe lub materace w całości lateksowe, lub piankowo - lateksowe. 

Materac dla sześciolatka

materac dla pięciolatkaMaterac dla sześciolatka powinien dobrze podeprzeć ciało oraz zapewnić zdrowe i higieniczne warunki wypoczynku. Pianka wysokoelastyczna, lateks lub naturalny lateks Vita Talalay idealnie sprawdzi się w sypialni sześciolatka. 

Materac dla siedmiolatka

materac dla pięciolatkaMaterac dla siedmiolatka. W tym wieku dzieci z powodzeniem mogą spać na materacach w rozmiarach standardowych, czyli o długości 200 cm. Trzeba pamiętać, aby materac miał minimum 10 - 12 cm wysokości. Jako wypełnienie świetnie sprawdzi się lateks lub lateks Vita Talalay, te wkłady materaca posłużą najdłużej i będą świetnie funkcjonowały równiez jako materac młodzieżowy. Inwestycja na tym etapie w materac z dobrym wkładem spowoduje, że przez najbliższe klilka, a nawet kilkanaście lat nie będzie potrzeby wymiany materaca.

Materac dla ośmiolatka

materac dla ośmiolatkaMaterac dla ośmiolatka. Wybierając materac dla ośmioletniego dziecka, warto pomyśleć o dobrym wkładzie materaca, gdyż będzie on najprawdopodobniej służył wiele lat. Do wyboru mamy pełną gamę materaców od piankowych  wysokoelastycznych, poprzez lateksowe oraz materace z naturalnego lateksu Talalay. Zwróćmy uwagę na jakość wypełnienia. Im lepsze wypełnienie, tym lepsze podparcie ciała i dłuższa możliwość użytkowania. 

Materac dla dziewięciolatka

materac dla ośmiolatkaMaterac dla dziewięciolatka. Ważne, aby miał co najmniej 10-15 cm grubości. Powinien dopasowywać sie do ciała, być sprężysty, ustępować pod naciskiem i równie szybko wracać do swojej wyjściowej formy. Dobrze, aby zapewniał higienę i posiadał wypełnienie dobrej jakości. Decydując się na materac piankowy, warto wybrać materac wysokoelastyczny, który będzie higieniczny i sprężysty. Świetnym wyborem jest również materac z lateksu. Jeśli zwracasz szczególną uwagę na jakość materaca oraz zależy Ci na zdrowym wypoczynku Twojego dziecka, materace Vita Talalay na pewno spełnią Twoje oczekiwania. 

Materac dla dziesięciolatka

materac dla ośmiolatkaMaterac dla dziesięciolatka z powodzeniem może być w rozmiarze materaca dla dorosłych, czyli 80/90/100/120x200.  Na tym etapie warto wybrać materac, który sprawdzi się również w wieku dojrzewania i posłuży kilka —  kilkanaście lat.

Biorąc pod uwagę jakość i trwałość wypełnienia materace lateksowe będą strzałem w dziesiątkę. Świetnie podeprą kręgosłup 10-letniego dziecka, ale również będą odpowiednie dla 15-16 latka. Można zdecydować się również na połączenie sprężyn kieszonkowych z lateksem.

Materac dla dzieci powyżej 10 roku życia

Możesz zdecydować się na zakup materaca dziecięcego pojedynczego o skróconej długości 80x180, 90x180, 80x190, 90x190. Taki materac dla dziecka powinien posłużyć co najmniej do końca szkoły podstawowej. Jednak jeżeli pozwala Ci na to miejsce w pokoju dziecięcym i budżet dobrze zakupić materac standardowy o długości 200 cm, np. 80x200, 90x200. Gdy zdecydujesz się na materac dobrej jakości, posłuży on Twojemu dziecku wiele lat, a Ty w tym czasie nie będziesz musiał zawracać sobie głowy wymianą materaca i łóżka.

Materac do łóżka dziecięcego

Materace dla starszych dzieci rozmiar: 80x180, 80x190, 90x180, 90x190

Jest to rodzaj materaca, który jest idealny dla dzieci, jeśli ich pokój jest mały.

Jednakże, może warto wziąć pod uwagę zakup pełnowymiarowego materaca, który strarczy na wiele lat?

  Każdy z naszych materaców możemy wykonac w tym rozmiarze. Za skrócenie materace nie pobieramy opłat. Materace na wymiar

 Nasze propozycje dla dzieci powyżej 10 roku życia

Materac dla młodzieży

Materac dla młodzieży pod kątem rozmiaru wybieramy tak jak dla osoby dorosłej. Najpopularniejszym rozmiarem jest klasyczny rozmiar łóżka jednoosobowego 90x200 oraz bardziej komfortowe szerokie łóżko jednoosobowe 120x200. Tu wszystko zależy od Twojego budżetu i miejsca.

Materac do łóżka dziecięcego

Materace standardowe rozmiar: 90x200, 100x200, 120x200

Standardowy rozmiar materac to jeden z lepszych wyborów dla dzieci. Długość i szerokość materaca jest taka sama jak w przypadku materaców dla dorosłych. Możesz wybierać spośród wszyetkich modeli materaców. Nic Cię nie ogranicza.

Dzieci ​​rosną każdego dnia i jeśli kupisz wysokiej jakości materac dla dziecka, będzie on służył przez wiele lat, nawet w wieku młodzieńczym.

KROK 3 - Wybierz grubość materaca

Dzieci nie ważą tyle co dorośli, więc grubość materaca nie musi być tak duża, jak w przypadku osoby dorosłej. Grubość ok 10-11 cm powinna być wystarczająca dla dzieci do 12 roku życia.

Po przekroczeniu 13 roku życia, gdy przyrost wagi jest szybszy, można się zastanowić nad grubszym i twardszym materacem, takim jak dla osób dorosłych np. o wysokości 18 - 20 cm lub więcej.

Uwaga !!! Zwróć uwagę na wkład materaca, dostosuj jego grubość do wagi dziecka, wybierz materac, który zapewni dobre podparcie dla kręgosłupa (dobra elastyczność punktowa)

KROK 4 - Wybierz pokrowiec

Wybierając pokrowiec, w którym ma być umieszczony materac dla dziecka powinniśmy kierować się przede wszystkimi aspektami zdrowotnymi.

Naturalne tkaniny, takie jak bawełna są znacznie zdrowsze niż sztuczne. Dzieci mają nieco mniejszą odporność organizmu niż dorośli, w związku z tym są szczególnie narażone na różnego typu alergie. Tkanina użyta jako pokrowiec powinna utrudniać rozwój grzybów oraz bakterii. Ponadto ważnym jest, aby pokrowiec szybko wysychał po przemoczeniu oraz miał możliwość łatwego zdjęcia z materaca (najlepiej zamek rozdzielczy z czterech stron) i wyprania w pralce.

Wybierzmy pokrowiec, który jest wykonany z tkaniny, która ma właściwości antygrzybiczne, antybakteryjne, szybkoschnące. Pokrowiec powinien mieć zamek, który umożliwia jego zdjęcie i wypranie, np Amicor, Alergik, Silver Active

Amicor - dla alergików

Pokrowiec z włóknem Amicor to rewelacyjny wybór dla alergików.  Włókna Amicor spełniają dwie funkcje: przeciwbakteryną oraz przeciwgrzybiczną. Irgasan zawarty we włóknie Amicor zapobiega rozwojowi bakterii oraz niweluje przykry zapach potu. Amicor jest gwarancją świeżości i komfotu po przebdzeniu. Zobacz więcej question mark2

Silver Active - antybakteryjny

Srebro jest najskuteczniejszym środkiem przeciwbakteryjnym. Zastosowanie jonów srebra zapewnia wysoką higienę snu. W tkaninie pokrowca Silver Active i Silver LUX wszyta jest srebrna nić, która oprócz walorów estetycznych działa antybakteryjnie oraz rozładowuje ładunki elektrostetyczne sprawiając, że pokrowiec materaca jest antystatyczny - nie elektryzuje się. Zobacz więcej question mark2

Tencel - pochłania wilgoć

Tencel to nowoczesne i rewolucyjne włókno, które dzięki fibrylom (małym "włoskom") zyskuje wyjątkowe właściwości.   Tencel jest włóknem delikatnym jak jedwab, mocnym jak poliester, chłodnym jak len, ciepłym jak wełna i bardziej chłonnym od bawełny.  Zobacz więcej question mark2

Cotton LUX - naturalna bawełna

Tkanina bawełniana wykorzystana w pokrowcu Cotton powstaje z włókien otaczającej nasiona bawełny. Jest to jedna z najbardziej popularnych tkanin w przemyśle włókienniczym ale nie tylko. Z bawełny wytwarzane są między innymi  materiały opatrunkowe, sieci rybackie, filtry do kawy, papier (banknoty dolarowe, a także ekskluzywne materiały piśmienne). Wszechstronne zastowowanie bawełna zawdzięcza swoim właściwościom. 

KROK 5 - certyfikaty

Decydując się na materac dla dziecka, warto zwrócić uwagę na pochodzenie surowców, które są użyte do produkcji wkładu. Dzięki certyfikatom można dowiedzieć się jaki wpływ na zdrowie (w tym szczególnie dzieci) ma dany produkt ale również jaką drogę przeszedł zanim trafił do łóżka naszego domu.

Uzyskanie certyfikatu OEKO-TEX® I klasy zapewnia, że wkład materaca spełnia najwyższe wymogi i  jest bezpieczny dla niemowląt i dzieci do lat 3, które są szczególnie narażone na infekcję.

Kupując materac, wykonany z surowca który uzyskał certyfikat Oeko-Tex masz pewność, że jest on wolny od środków wpływających niekorzysnie na zdrowie ludzi (m.in. formaldehydów, pestycydów czy substancji, które mogą być przyczyną wywoływania alergii). Ocenie podlegają również takie czynniki jak zapachy obce czy odporność na pot i ślinę.  Zobacz więcej...


Dosłownie "Cradle to Cradle" można to przetłumaczyć jako "od kołyski, do kołyski". 
Koncepcja ta zmieniła liniowe podejście do gospodarki, gdzie życie produktu określało się jako "od kołyski do grobu", czyli produkcja - użytkowanie - utylizacja. Cradle to Cradle to zamknięty cykl, zakładający ponowne przetworzenie produktu. Idea zakładająca, że wszelkie odpady (zużyte produkty i ich składniki) to surowce, które są w całości przetwarzalne i służą produkcji kolejnych wyrobów. Zobacz więcej...


Rainforest Alliance Certified to znak ekologiczny. Mała zielona żaba jest symbolem zrównoważenia środowiskowego, społecznego i gospodarczego. Konsument kupując produkt z tym symbolem ma pewność, że powstał on w sposób nieszkodliwy dla lokalnego ekosystemu tzn. w procesie produkcyjnym nie zniszczono lasów, nie zanieczyszczono wód, a osoby zatrudnione do jego produkcji otrzymały godziwe wynagrodzenie. Znak promuje produkty powstające w sposób przyjazny dla środowiska i ludzi.


Ostatnie artykuły:

Materac na ból. Jaki materac wybrać na ból ramienia, pleców, szyi?

Poradnik Materac na ból. Jaki materac wybrać na ból, pleców, ramienia, szyi? Budzenie się wypocz...
Stelaż regulowany - zalety

Stelaż regulowany elektrycznie - 9 korzyści zdrowotnych

Chyba już każdy z nas wie o tym, że 1/3 naszego życia spędzamy w łóżku, więc jeśli zależy Ci ...

Jak zaaranżować sypialnię, by sen był zdrowy?

Otoczenie, w którym śpimy to jeden z najważnejszych aspektów efektywnej regeneracji. Pomomo tego,...

KONTAKT- INFOLINIA

M&K FOAM MATERACE KOŁO
Infolinia i zamówienia telefoniczne
 
PhoneBlueStel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LEGNICY

ul. Dziennikarska 6, 59-220 Legnica

PhoneBlueStel. 690 041 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LUBINIE

ul. Pawia 67, 59-300 Lubin
(naprzeciwko Salonu Meblowego Mercus)

PhoneBlueStel. 534 448 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

Copyright MateraceKolo.com.pl © 2019.