darmowa dostawa materace KOŁO

 Infolinia i zamówienia telefoniczne pn.-pt. 10.00 -18.00, sob. 10.00-14.00

Twój koszyk jest pusty

Skasuj

Poduszki ortopedyczne

Poduszka ortopedyczna co to jest?

Poduszka ortopedyczna to wyprofilowana poduszka, która ma za zadanie utrzymać właściwe ułożenie kręgosłupa. Innymi nazwami dla niej są poduszka profilowana, poduszka rehabilitacyjna oraz poduszka medyczna

Producent: Materace Koło MK Foam

 
 
Poduszka Air

Poduszka Air

Kategoria: Poduszki ortopedyczne
Cena: 441,00 PLN
 
 
Poduszka Formosa

Poduszka Formosa

Kategoria: Poduszki ortopedyczne
Cena: 122,00 PLN
 
 
Poduszka Kompakt H2

Poduszka Kompakt H2

Kategoria: Poduszki ortopedyczne
Cena: 170,00 PLN
 
 
Poduszka Kompakt H3

Poduszka Kompakt H3

Kategoria: Poduszki ortopedyczne
Cena: 215,00 PLN
 
 
Poduszka Kontur Memory

Poduszka Kontur Memory

Kategoria: Poduszki ortopedyczne
Cena: 217,00 PLN
 
 
Poduszka Naturalis

Poduszka Naturalis

Kategoria: Poduszki ortopedyczne
Cena: 156,00 PLN
 
 
Poduszka profilowana Talalay

Poduszka profilowana Talalay

Kategoria: Poduszki ortopedyczne
Cena: 270,00 PLN

Jak wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną do spania? 

Aby wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na własną pozycję snu — czy jest to pozycja na plecach, boku, czy brzuchu.
Kolejnym istotnym elementem jest kształt poduszki — poduszka powinna wspierać kręgosłup w naturalnej pozycji, nie powinna być zbyt wysoka ani za niska.
Wypełnienie poduszki również ma duże znaczenie — można wybierać spośród różnych materiałów, takich jak lateks Talalay, pianka memory (z pamięcią kształtu) czy pianka Naturalis z olejem rycynowym. Warto również brać pod uwagę ewentualne dolegliwości kręgosłupa czy karku, aby wybrać poduszkę odpowiednią dla swoich potrzeb. Dobrze dobrana poduszka ortopedyczna może pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas snu oraz zapobiegać bólom kręgosłupa.

 Korzyści zdrowotne z używania poduszki ortopedycznej do spania

Korzystanie z poduszki ortopedycznej może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Poprawiając właściwą ułożenie kręgosłupa w czasie snu, ta specjalistyczna poduszka pomaga w utrzymaniu odpowiedniej pozycji ciała, co z kolei redukuje napięcie mięśniowe i zapobiega bólom pleców. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu głowy i szyi poduszka ortopedyczna również wspomaga rozluźnienie mięśni oraz odprężenie całego ciała. W rezultacie, korzystanie z tej poduszki może pomóc w zachowaniu prawidłowej krzywizny kręgosłupa i zapobieganiu długoterminowym problemom zdrowotnym związanym z postawą i układem ruchu. Dlatego, inwestując w poduszkę ortopedyczną, można doświadczyć poprawy jakości snu oraz ogólnego komfortu podczas odpoczynku, a także uniknąć potencjalnych problemów zdrowotnych związanych z nieprawidłowym ułożeniem ciała podczas snu. Wielofunkcyjna poduszka ortopedyczna dba o prawidłową pozycję ciała, zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa i pomaga pozbyć się dolegliwości bólowych.

Jakie są różnice między standardową a ortopedyczną poduszką?

Standardowa poduszka jest zazwyczaj płaska i nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa, co może prowadzić do bólu głowy, karku i ramion. Z kolei ortopedyczna poduszka została zaprojektowana tak, aby podpierać głowę i szyję w taki sposób, by zachowany był naturalny kształt kręgosłupa. Dzięki temu zmniejsza obciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa i napięcie mięśni przykręgosłupowych, co prowadzi do zmniejszenia odczuwanego bólu i drętwienia. Ponadto, ortopedyczna poduszka wyraźnie poprawia komfort snu, sprawiając, że lepiej się wysypiamy. Dzięki odpowiedniemu podparciu, poduszka ta również pomaga zachować prawidłowy kształt odcinka szyjnego zarówno w pozycji na plecach, jak i na boku. W ten sposób, wybór ortopedycznej poduszki może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i komfortu snu. Jak dobrze się wysypiasz, ma wpływ na to, jak dobrze funkcjonujesz w ciągu dnia. Sen wpływa na poziom energii i to, czy budzisz się bez bólu. Oferujemy różne rodzaje poduszek w sklepie materacekolo.com.pl, które poprawią jakość twojego snu i zapewnią odpowiednie ułożenie ciała podczas odpoczynku.

Jakie rodzaje poduszek profilowanych znajdziesz na naszej stronie?

Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór poduszek profilowanych dopasowanych do różnych potrzeb. Oferujemy poduszki ortopedyczne profilowane z pamięcią kształtu, które pomagają utrzymać prawidłową postawę podczas snu oraz redukują bóle pleców i karku. Możesz także znaleźć u nas poduszki ergonomiczne w kształcie rogala, które zapewniają dodatkowe wsparcie dla szyi i głowy. Dla osób preferujących tradycyjne rozwiązania mamy w ofercie klasyczne poduszki piankowe oraz lateksowe. Miłośnicy innowacyjnych technologii docenią nasze poduszki z pamięcią kształtu (memory foam), które idealnie dopasowują się do kształtu głowy i szyi i redukują nacisk. Natomiast dla osób poszukujących wyjątkowego komfortu proponujemy poduszki wykonane z lateksu Talalay, który jest naturalnym i bardzo elastycznym materiałem. Bez względu na preferencje każdy znajdzie u nas idealną poduszkę profilowaną do swoich potrzeb.

Dla kogo poduszka ortopedyczna do spania?

Niemal każdy powyżej 2 roku życia może korzystać z poduszki ortopedycznej. Zaleca się używanie jej nie tylko dla osób z problemami w odcinku szyjnym kręgosłupa (one powinny zdecydowanie nabyć taką poduszkę), ale także dla tych, którzy chcą im zapobiec. Ta poduszka również pomaga po prostu lepiej się wyspać.