darmowa dostawa materace KOŁO

 Infolinia i zamówienia telefoniczne pn.-pt. 10.00 -18.00, sob. 10.00-14.00

Twój koszyk jest pusty

MATERACE KOŁO - M&K foam

Materace termoelastyczne spośród wszystkich typów materaców, które są dostępne w sprzedaży, są jednymi z najbardziej popularnych i pożądanych przez klientów. Pianka termoelastyczna dopasowuje sie do kształtu ciała pod wpływem ciepła, odpręża mięśnie, powoduje, że spisz komfortowo i budzisz się wypoczęty.

 materace termoelastyczne - pianka termoelastyczna

Co to jest pianka termoelastyczna?

Jeżeli szukasz materaca zapewne usłyszałeś już o materacach z pianki termoelastycznej, termoplastycznych, Visco lub z pamięcią - memory. Te wszystkie określenia są używane w przypadku materaców, które pod wpływem ciepła dopasowują się do kształtu ciała.

Pianka termoelastyczna została zaprojektowana w latach 60 XX wieku i po raz pierwszy została użyta do wypełnienia siedzień i pasów w statkach kosmicznych NASA. jej zadaniem było amortyzowanie przeciążeń występujących podczas startów i lądowań. W póżniejszych czasach piankę termoelastyczną wykorzystywano również w jako amortyzację hełmach oraz butach, a także jako podkłady w wózkach inwalidzkich. Na rynku materaców piankę termoelastyczną po raz pierwszy zastosowano w USA w latach 90. Od tego czasu stała się ona jednym z najbardziej popularnych wypełnień materaca. Materace termoelastyczne obecnie są jednymi z najbardziej poszukiwanych i cenionych na rynku.

Ale czym dokładnie jest pianka z pamięcią - memory ? Czy to naprawdę jest dobry wybór dla Ciebie?

Jak działają materace termoelastyczne?

Materace termoelastyczne są zaprojektowane w taki sposób, aby powoli dopasowywały się do ciała w odpowiedzi na nacisk, czyli mają za zadanie równomiernie rozłożyć ciężar ciała. Drugą ważną cechą jest ich sprężystość, która ma za zadanie przywrócić materac do pierwotnego kształtu po usunięciu may ciała. 

Pianka termoelastyczna często nazywana jest pianką leniwą, gdyż przy bardzo gwałtownym nacisku ma tendencję do wolniejszej zmiany kształtu. Ta właściwość pianki została wykorzystana do pochłaniania siły uderzenia, dlatego pierwotnie była stosowana w promach kosmicznych. Zastosowanie pianki z pamięcią w materacach, pomaga równomiernie rozłożyć ciężar i amortyzuje nacisk na ciało. Tworzy powolne uczucie dopasowania się do sylwetki.

Inną właściwością materaców z pianki termoelastycznej  jest reakcja na temperaturę - termowrażliwość. Oznacza to, że pod wpływem ciepła traci ona swoją sztywność i staje się bardziej elastyczna. Dzięki temu dopasowuje się ona idealnie do ciała. Podpiera miejsca, które tego wymagają, a redukuje nacisk w miejscach newralgicznych, np. w okolicy ramion i biodra, co zapobiega uciskaniu naczyń krwionośnych i ogranicza nocne drętwienie rąk i nóg.

 Materace termoelastyczne - konstrukcja

Isnieje podstawowa zasada, według której zbudowane są materace termoelastyczne:

  •  Warstwa komfortu - to najważniejsza warstwa w materacu termoelastycznym. To górna część materaca, która składa się z pianki termoelastycznej, która zapewnia dopasowanie do kaształtów ciała oraz amortyzację sylwetki
  • Rdzeń materca - To podstawa materaca, która zapewnia stabilność i podparcie. Warstwa ta zazwyczaj jest zbudowana z twardszej, bardziej wspierajacej pianki. Można spotkac również materace nazywane hybrydowymi, gdzie rdzeń stanowią sprężyny. Taka konstrukcja oprócz podparcia zapewnia dodatkowe odbicie ora zwentylację.

 Cechy materaca termoelastycznego

Główne właściwości materaców termoelastycznych są unikatowe, czyli wrażenia snu na materacu termoelastycznym nie zapewni nam żaden inny roszaj wypełnienai w materacech.

  • Dopasowanie do kształtu ciała - to najbardziej charakterystyczna cecha pianki termoelastycznej.  Po położeniu sie na materacu termoelastycznym od razu poczujesz jak szybko i dynamicznie odwzorowuje on sylwetkę idealnie dopasowujac się do ciała.
  • Uczucie obejmowania ciała - pianka z pamięcią ma tendencję do "opadania" to znaczy, że mamy wrażenie otulenia ciała.
  • Szybka reakcja - pianka termoelastyczna niezwykle szybko reaguje na nacisk i bardzo szybko możemy poczuć jak materac sytaje się plastyczny w reakcji na nacisk i ciepło naszego ciała.

 Kiedy zdecydować się na materac termoelastyczny?

Wybór materaca termoelastycznego może być dla Ciebie dobrą opcją gdy:

✔️ odczuwasz ból pleców (szczególnie po całym dniu)
✔️ bolą Cię stawy (zapalenia stawów, reumatyzm)
✔️ cierpisz na choroby układu krążenia
✔️ zmienianie pozycji Twojego partnera podczas snu powoduje, że się budzisz
✔️ masz problem z zasypianiem
✔️ lubisz spać na boku
✔️ w trakcie snu drętwieją Ci ręce lub nogi
✔️ materac ma zapobiegać tworzeniu się odleżyn

Materace z pianki termoelastycznej M&K FOAM - Materace KOŁO:

Cena: 1617,00 PLN 1293,60 PLN
Cena: 1416,00 PLN 1132,80 PLN
Cena: 1084,00 PLN 867,20 PLN
Cena: 1873,00 PLN 1498,40 PLN
Cena: 1606,00 PLN 1284,80 PLN
Cena: 2606,00 PLN 2084,80 PLN
Cena: 2876,00 PLN 2300,80 PLN
Cena: 2156,00 PLN 1724,80 PLN
Cena: 1135,00 PLN 908,00 PLN
Cena: 983,00 PLN 786,40 PLN
Cena: 2761,00 PLN 2208,80 PLN
Cena: 2425,00 PLN 1940,00 PLN
Cena: 2645,00 PLN 2116,00 PLN
Cena: 2374,00 PLN 1899,20 PLN
 

Zalety - Materace termoelastyczne 

Złagodzenie ucisku 

Pianka termoelastyczna powoduje, że po ułożeniu na niej ciała nacisk jest równomiernie rozłożony na całej powierzchni. Ciało wypoczywa podczas snu, budzimy sie odpręzeni i zrelaksowani.
W innych typach materaców punkty nacisku skupiają się w okolicach najtwardszych części ciała, jak ramiona i biodra, co powoduje drętwienie rąk i uczucie porannego zmęczenia.

Właściwe podparcie kręgosłupa

Jest to jedna z najwspanialszych cech pianki termoelastycznej. Ludzie, którzy cierpią na ból pleców szczególnie doceniają zalety pianki termoelastycznej, gdyż podczas snu mięśnie okalające kręgosłup są odciążone, odprężają się, a ból pleców ustępuje.

Nie przenoszenie ruchów partnera

Wiele par uważa materace z pianki termoelastycznej za idealny wybór, gdyż podczas snu nie odczuwają ruchów "wiercącego się" partnera. Partnerzy nie przeszkarzaja sobie nawzajem (często ta właściwość jest testowana na przykładzie kieliszka wina postawionego na powierzchni materaca)

Odporność

Pianka termoelastyczna jest materiałem bardziej odpornym na zużycie niż wkład ze sprężyn bonelowych lub pianka poliuretanowa. Materac z pianki termoelastycznej powinny służyć przez 10-15 lat.

Jak wybrać materac termoelastyczny, który materac termoelastyczny jest najlepszy?

Jeżeli juz wiesz, że materac z pianki termoelastycznej jest wyborem idealnym dla Ciebie, pozostaje pytanie, który model materaca wybrać. Oto kilka ogólnych wskazówek, którymi powinieneś kierowac się wybierając materac termoelastyczny:

Wysokość pianki termoelastycznej

Zasada jest prosta: im grubsza warstwa pianki termoelastycznej, tym większy komfort i lepsze dopasowanie do ciała. Różnica pomiędzy np. 2 cm warstwą pianki, a bardzo solidna grubą 8 cm warstwą jest bardzo duża. podczas, gdy 2 cm pianki delikatnie zredukuja nacisk, śpiąc na materacu z gruba warstwą pianki termoelastycznej poczujemy się iście po królewsku. Obecnie jedna z najgrubszych warstw pianki termoelastycznej jest 8 cm, taka warstwę spotnamy, np. w materacu Medivis H2 lub H3 oraz Medivis LUX.

Gęstośc pianki termoelastycznej

To drugi z najważniejszych paramatrów przy wyborze materaca termoelastycznego. Pianka termoelastyczna jest dostępna w rożnych gęstościach. Zasadniczo to gęstość odpowiedzialna jest za jakośc materaca. Im bardziej gęsta pianka, tym bardziej odporna na deformację, lepiej podpiera ciało i daje większy komfort. Uznaje się, że dobre pianki termoelastyczne mają gęstość 45-50 kg/m3, natomiast na rynku są również pianki uznane za najlepsze w klasie pianek termowlestycznych, aż 80 kg/m3, np. w materacu  Medivis LUX.

 Zobacz nasz najlepszy materac termoelastyczny najlepszy w ofercie producenta Materace Koło! Medivis Lux (link)

Cena: 2156,00 PLN 1724,80 PLN
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni to 1724,80 PLN

Copyright © 2010-2020  www.materacekolo.com.pl All rights reserved