tel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

Twój koszyk jest pusty

Materace KOŁO PROMOCJA

  • Start
  • Poradnik
  • Materac dla alergika

Materac dla alergika.

 Jaki materac jest najlepszy dla alergika?

Dla osób cierpiących na alergię, sypialnia jest bardzo istotnym miejscem, gdyż śpiąc spędzamy w niej dużo więcej czasu niż w innych pomieszczeniach w domu. Bardzo ważna w tym przypadku jest upewnienie się, że zarówno pościel jak i materac, na którym śpimy jest wolny od alergenów, kurzu, zarodków pleśni.

 Materac dla alergika

 

Rodzaje alergenów, których powinniśmy unikać w materacach dla alergików

Pleśń

Zarodki pleśni są obecne w wielu miejscach zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Pleśń jest rodzajem grzyba, jego zarodki są niewidoczne gołym okiem mają 2-5 mikronów i ze względu na swoją lekkość bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Pleśnie uwielbiają środowisko kwaśne, wilgotne i ciepłe. Najlepiej im się wiedzie w temperaturze 20-30 st. C. Nie sama pleśń jest dla nas szkodliwa, tylko produkty jej przemiany materii, czyli trujące mikotoksyny.
Objawy uczulenia: pokrzywka, swędzenie, kichanie, łzawienie / zaczerwienienie oczu.

Kurz i roztocza


Kurz zawiera aż 30 substancji uczulających, ale najbardziej niebezpieczne są roztocza. Odchody tych pajęczaków mają właściwości silnie uczulające. Roztocza lubią ciepło z tego też powodu pojawiają się głównie w pościeli i materacu, żywiąc się złuszczonym naskórkiem człowieka. W odchodach roztoczy znajduje się białko, które u alergików wywołuje uczulenia w postaci łzawiących i spuchniętych oczu, drapania i swędzenia w gardle i nosie, kataru, kaszlu, a nawet trudności w oddychaniu. Mogą pojawić się ataki kichania (zwykle wcześnie rano).

Rodzaje materaców i ich właściwości antyalergiczne


Materace z dodatkiem włókna kokosowego, trawy morskiej itp.

Materace kokosowe oraz inne awierające surowce naturalne , np.  końskie włosie, wełna, trawa morska zdecydowanie nie są polecane dla alergików. Najlepiej jak do produkcji materaca nie używano w ogóle składników naturalnych pochodzenia zwierzęcego, gdyż tworzą one doskonały klimat dla rozwoju roztoczy pleśni i grzybów.
Pokrowce z dodatkiem naturalnych surowców również nie są zalecane dla osób wrażliwych na alergeny, gdyż mają małą odporność na zabrudzenia, zbierają kurz, nie mają właściwości antystatycznych i trudniej je doprać. Jedynym naturalnym surowcem zalecanym dla alergików jest bawełna.

Materace kieszeniowe, bonelowe

Rdzeniem materaca kieszeniowego lub materaca bonelowego jest sprężyna (bonelowa lub kieszonkowa) przykryta z obu stron płytami piankowymi lub lateksowymi. Materace te nie są zalecane dla alergików, gdyż mają dużo wolnej przestrzeni w środku. Efekt jest taki, że naskórek przenika przez wierzchnią warstwę i zbiera się w środku materaca, co w połączeniu z potem może doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów.

Materace piankowe

Materace piankowe  są wykonane z pianki wysokoelastycznej, np. typu kaltshaum lub z pianki termoelastycznej. w/w pianki są środowiskiem zdecydowanie mniej przyjaznym dla rozwoju roztoczy, więc mogą być stosowane przez alergików. Ponadto istnieją specjalne pianki antybakteryjne, które są dedykowane alergikom.

Zobacz materace piankowe dla alergików:

Materace lateksowe

Materace lateksowe są zdecydowanie najlepszym typem materaca dla osoby cierpiącej na alergię, nie zbiera kurzu, nie rozwijają się w nim roztocza, nie gromadzi naskórka ani potu.
Należy jednak pamiętać, że część osób może być uczulona na lateks. Należy pamiętać, że uczula lateks naturalny, a większość materaców na rynku zawiera tylko niewielką jego ilość lub są w 100% syntetyczne. Ponadto lateks uczula tylko, gdy następuje jego bezpośredni kontakt ze skórą, a materac jest zawsze w pokrowcu. W przypadku podejrzenia uczulenia na lateks lepiej zrobić badanie, wtedy mamy pewność, że nie narazimy się na kontakt z alergenem.

Zobacz materace lateksowe dla alergików:

Pielęgnacja materaca dla alergika

Aby materac służył nam prze wiele lat należy dbać o jego higienę.
Należy często prać pokrowiec materaca.
Można również czyścić wnętrze materaca przy użyciu pary wodnej, jednak do przeprowadzania tego typów zabiegów nadaje się tylko materac lateksowy, gdyż tylko jego wkład można wysuszyć przed ponownym użyciem, w innym przypadku, np. materaca piankowego narazimy się na rozwój pleśni.

Podsumowanie: na co zwrócić uwagę kupując materac dla alergika?

1. Należy zwrócić uwagę na wypełnienie materaca i wybrać takie, które nie gromadzi kurzu, potu i w którym nie rozwijają się grzyby najlepiej materace piankowe lub materace lateksowe
2. Należy wybierać materac, który ma zdejmowany pokrowiec przeznaczony do prania.
3. Pokrowiec powinien być antystatyczny, nie powinien gromadzić kurzu, ani włókien z surowców naturalnych, np. pokrowiec na materac Silver Active

 Ten artykuł znaleziono wpisując w wyszukiwarce: 

  • materace dla alergika
  • najlepszy materac dla alergika
  • materac na alergię
  • materac alergia
  • materace lateksowe

 

 


KONTAKT- INFOLINIA

M&K FOAM MATERACE KOŁO
Infolinia i zamówienia telefoniczne
 
PhoneBlueStel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LEGNICY

ul. Dziennikarska 6, 59-220 Legnica

PhoneBlueStel. 690 041 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LUBINIE

ul. Pawia 67, 59-300 Lubin
(naprzeciwko Salonu Meblowego Mercus)

PhoneBlueStel. 534 448 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

Copyright MateraceKolo.com.pl © 2019.