tel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

Twój koszyk jest pusty

Czy warto kupić poduszkę memory foam?

Stojąc przed wyborem poduszki możemy zdecydować się na klasyczną poduszkę w prostokątnym kształcie wypełnioną pierzem lub sztucznym wypełnieniem, albo zdecydować się na specjalistyczną poduszkę ortopedyczną, np. Poduszkę Memory Foam. Ale czy warto inwestować w poduszki Memory Foam? Czy rzeczywiście poduszki ortopedyczne warte są swojej ceny?

poduszka ortopedyczna rehabilitacyjna

Zalety poduszki Memory Foam

1. Odpowiednie podparcie szyi i karku

Poduszka Memory Foam  ze względu na swój ergonomiczny kształt i wypełnienia dopasowujące się do kształtu ciała idealnie podpiera okolice szyki i karku, dzięki czemu zapobiega nadwyrężeniom mieśni w tych okolicach. Zapobiega to bardzo bolesnym skurczom szyi, zdecydowanie poprawia komfort snu, powoduje, że wstajemy zrelaksowani bez napięć w okolicach karku.

2. Zapobieganie bólom pleców 

Co czwarta osoba doświadcza bólu pleców. Poduszki ortopedyczne podpierają szyję i w ten sposób utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji, co zapobiega bólowi pleców po przebudzeniu i w trakcie całego dnia.

3. Idealne dopasowanie głowy i barków

Dzięki wypełnieniom doapsowującym się do ciała poduszka odwzorowuje naturalny kształt głowy i barków. Tradycyjne poduszki nie posiadają takich właściwości.

4. Brak potrzeby zwijania poduszki pod głową 

Dzięki ergonomicznemu kształtowi i dopasowaniu wypełnienia do gowy i szyi nie trzeba zwijać poduszki, podkładać pod nia ręki, jak często się dzieje w przypadku tradycyjnych poduszek. Wystarczy 1-2 nocy, a większość osób korzystających z poduszek ortopedycznych automatycznie traci odruch rolowania, podkładania ręki pod głowę.

5. Możliwość wybrania odpowiedniego kształtu

Podczas, gdy klasyczne poduszki są dostępne tylko w kształcie kwadratu, bądź prosokątu wśród poduszek ortopedycznych możemy znależć wiele kształtów dopasowanych do pozycji snu, indywidualnych preferencji. Poduszki ortopedyczne występują również w wielu rozmiarach, dzięki czemu możesz wybrać taki, który Ci najbardziej odpowiada.

6. Dopasowanie i podparcie

Poduszki ortopedyczne spełniają dwie najważniejsze role, jakie powinna spełniać poduszka. Podpierają i dopasowują się do kształtu głowy. Podparcie zapewnia idealna ułożenie kręgosłupa, natomiast dopasowanie dostarcza maksymalnego uczucia komfortu i relaksu dla mięśni szyji, karku.

7. Właściwości ortopedyczne

Ze względu na swoje właściwości poduszki ortopedyczne wykorzystywane są jako pomoc medyczna w terapii pacjentów ze schorzeniami kręgosłupa i układu ruchu. Są to poduszki zalecane przez fizjoterapeutów oraz lekarzy ortopedów.

8. Redukcja nacisku

Redukcja nacisku na głowę, szyję, kark i barki zapobiega bólom głowy, a ułożenie głowy w naruralnej pozycji dzięki ergonomicznemu kształtowi poduszki zapewnia relaksującą pozycję snu i zwiększa efektywność wypoczynku.

9. Zapobiega chrapaniu

Chrapanie jest bardzo poważnym problemem zarówno dla osoby, która chrapie, jak i dla partnera z którym śpi. Zwykłe poduszki zbyt mocno podnoszą głowę do góry, blokując jednocześnie drogi oddechowe, co powoduje świszcący oddech, chrapanie. Poduszki ortopedyczne dzięki swojej odpowiedniej wysokości pozostawiają drogi oddechowe udrożnione, co znacząco redukuje chrapanie.

10. Własciwości hipoalergiczne

Poduszki ortopedyczne pozbawione są wkładu, który może wywołać alergię, jak, np. pierze. Wkłady poduszek ortopedycznych są pozbawione czynników wywołujących alergię, ponadto możesz zdecydować się na wkład, który dodatkowo posiada własciwości antyalergiczne, np. antybakreryjną piankę lub 100% naturalny lateks, który tworzy niesprzyjające środowisko do rozwoju pleśni, grzybów oraz roztoczy. Ponadto dodatkowo możesz zdecydowac się na pokrowiec, który będzie miał właściwości antybakteryjne, antyalergiczne. Poduszki ortopedyczne szczególnie zalecane są alergikom lub osobom cierpiącym na astmę.

11. Trwały wkład

W porównaniu do zwykłych poduszek wkład poduszek ortopedycznych jest bardziej trwały i służy wiele lat. Z biegiem czasu poduszki ortopedyczne nie tracą kształtu ani wysokości, jak to się dzieje w przypadku klasycznych poduszek z pierza.

12. Pomoc w bezdechu sennym

 Główną przyczyną bezdechu sennego są zaburzenia oddychania i chrapanie. Poduszki ortopedyczne nie tylko zapobiegają chrapaniu ale również wyrównują ułożenie dróg oddechowych, co umożliwia lepsze oddychanie. Brak nacisku na drogi oddechowe skutecznie odblokowuje możliwość swobodnego oddychania.


KONTAKT- INFOLINIA

M&K FOAM MATERACE KOŁO
Infolinia i zamówienia telefoniczne
 
PhoneBlueStel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LEGNICY

ul. Dziennikarska 6, 59-220 Legnica

PhoneBlueStel. 690 041 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LUBINIE

ul. Pawia 67, 59-300 Lubin
(naprzeciwko Salonu Meblowego Mercus)

PhoneBlueStel. 534 448 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

Copyright MateraceKolo.com.pl © 2019.