tel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

Twój koszyk jest pusty

Jak ograniczyć pocenie się w nocy

Czy zdarzyło Ci się obudzić w nocy spoconym? Chyba każdy doświadczył tego uczucia i każdy wie, że nie jest to przyjemna sytuacja, gdy piżama lepi się do ciała, a kołdra jest wilgotna.  Nasz organizm podczas snu naturalnie traci wodę, jednak jeżeli zdarza Ci się często wybudzać w nocy z powodu przegrzania, to jest to sygnał, że może warto zadbać o warunki w jakich wypoczywasz w nocy. Czasami niewielkie zmiany mogą przynieść ogromne rezultaty.

nocne pocenie materace

Pij wodę, ale nie przesadzaj 

Odpowiednie nawodnienie organizmu podczas dnia, szczególnie w trakcie upałów jest bardzo ważne. W ciągu dnia powinniśmy pić tyle wody ile to możliwe, by utrzymać odpowiednią jej ilość w organizmie.  Woda pomaga utrzymać odpowiednią perystaltykę jelit, dzięki czemu poprawia nasz metabolizm, hamuje łaknienie. Badania potwierdzają również, że odpowiedni poziom wody w organizmie wspomaga pracę mózgu, przyczynia się do poprawy koncentracji.

Niestety nadmiar wody w organizmie może stymulować gruczoły potowe do wytężonej pracy i objawiać się obfitym poceniem na całym ciele. Warto zadbać o regularne picie płynów w ciągu dnia,  nie ma jednak potrzeby szczególnego nawadniania organizmu przed snem, ponieważ może to być przyczyną częstego wybudzania się w nocy, przerywania snu, co wpłynie niekorzystnie na jego jakość. 


Zwróć uwagę na temperaturę w sypialni

Zbyt gorący, zbyt zimny pokój lub panujące w nim przeciągi mogą znacząco wpłynąć na Twój sen. Często powodem nocnego pocenia się jest za wysoka temperatura panująca w sypialni. Ciepło Twojego ciała jest najwyższe wieczorem, jednak po zaśnięciu spada do najniższego poziomu. Temperatura 16-18° C uważana jest za idealną w sypialni. Temperatury powyżej  24° C mogą powodować dyskomfort, niepokój nocne wybudzanie się, częste zmiany pozycji snu i przerywanie głębokiego snu, gdy instynktownie szukamy najchłodniejszego miejsca na materacu. Jeśli to możliwe, śpij przy otwartym oknie, szczególnie w trakcie ciepłych miesięcy, to zmaksymalizuje obieg chłodnego powietrza w pokoju. 


Zadbaj o chłodzącą poduszkę do spania

Jeśli masz tendencje do przegrzewania się w nocy, budzisz się z mokrymi włosami, poduszka ze specjalnym chłodzącym wypełnieniem pomoże Ci lepiej spać. Zarówno przegrzanie ciała, jak i jego chłodzenie zaczyna się od głowy. Skóra głowy jest najbardziej wrażliwa na wahania temperatury , dlatego warto zadbać o dobrą poduszkę. Możemy zaopatrzyć się w poduszkę ze specjalnym żelem chłodzącym lub taką, która zachowuje idealną cyrkulację powietrza, dzięki czemu głowa nie poci się, włosy pozostają dłużej świeże, a sen jest bardziej efektywny. Obecnie można znaleźć poduszki, które oprócz właściwości termicznych posiadają też specjalny kształ, który zapobiega sztywnieniu karku, bólom kręgosłupa i głowy. Brzmi niesamowicie, prawda?


Wybierz odpowiedni materac

Odpowiednia powierzchnia na której śpimy jest kluczem do efektywnego snu. Jeżeli mamy tendencję do nocnego pocenia się w pierwszej kolejności warto zadbać o dobry materac. Przy wyborze materaca oprócz wygody jaką ma on nam zapewnić zwróćmy uwagę również na jego właściwości termoregulacyjne. Dobrze, gdy materac zachowuje odpowiednią cyrkulację powietrza i jest przewiewny. Niezależnie od tego, czy pocenie jest spowodowane uderzeniami gorąca, które mają podłoże hormanalne, czy wysoką temperaturą otoczenia, specjalny materac rozwiąże problemy z budzeniem się z powodu przegrzania.  W ofercie producenta M&K Foam Materace KOŁO można znaleźć wiele modeli materaców, które są stworzone z myślą o osobach pocących się w nocy. Najlepszym wyborem są materace lateksowe Talalay oraz materace piankowe w szczególności z pianką lateksoidalną, która wyróżnia się bardzo dobrą wentylacją. Ciekawymi propozycjami sa materace z naturalnego lateksu Taklalay Intuition Blue, który pobiera nadmiar ciepła, zatrzymuje w sobie a w razie potrzeby uwalnia utrzymując stałą temperaturę miejsca snu, np. materac BAHRAIN TALALAY BLUEEWELINA TALALAY BLUE  lub VENUS TALALAY BLUE

Cena: 6304,00 PLN 5043,20 PLN

Więcej...

Cena: 2583,00 PLN 2066,40 PLN

Więcej...

Cena: 1322,00 PLN 1057,60 PLN

Więcej...

Cena: 6304,00 PLN 5043,20 PLN

Więcej...

Cena: 6570,00 PLN 5256,00 PLN

Więcej...

Cena: 4345,00 PLN 3476,00 PLN

Więcej...

Cena: 2907,00 PLN 2325,60 PLN

Więcej...

Cena: 2012,00 PLN 1609,60 PLN

Więcej...

Cena: 1679,00 PLN 1343,20 PLN

Więcej...

Cena: 4532,00 PLN 3625,60 PLN

Więcej...

Cena: 1628,00 PLN 1302,40 PLN

Więcej...


Zwróć uwagę na pokrowiec materaca

Oprócz wypełnienia materaca,  również pokrowiec może znacząco redukować uczucie gorąca.  W materacach M&K Foam materace KOŁO można wybrać pokrowiec. Każdy z pokrowców różni się oprócz wyglądu również właściwościami. Wybierając pokrowiec warto skupić się na tym aby posiadał cechy chłodzące, dobrze pochłaniał wilgoć i blokował namnażanie bakterii, które są odpowiedzialne za przykry zapach potu. Wybór pokrowców posiadających powyższe cechy jest całkiem spory, a to powoduje, że każdy może wybrać idealne rozwiązanie dla siebie.

Pokrowiec Outlast 

outlastexcl 1 Innowacyjny pokrowiec wykorzystujący technologię Outlast®, która wynaleziona została przez NASA i pierwotnie była wykorzystywana w rękawicach kosmonautów chroniąc ich przed wahaniami temperatury. 
Pokrowiec w swoim składzie posiada mikrokapsułki, które w przypadku wzrostu tempetatury pochłaniają ciepło, gromadzą je w sobie i w razie potrzeby (w przypadku spadku temperatury) uwalniają nagromadzone ciepło. Dzięki temu rozwiązaniu organizm zachowuje komfort termiczny, a temperatura jest utrzymywana na stałym poziomie.
 

 Pokrowiec Cooling 

 coolingPokrowiec Cooling, wywołujący efekt chłodzenia dzięki zawartym w nim mikrokapsułkom z kryształkami mentolu. Pod wpływem wilgoci uwalniane są cząsteczki mentolu, które dają przyjemne uczucie świeżości i rozpraszają ciepło na tkaninie, powodując, że skraca się czas potrzebny do zasypiania, organizm nie przegrzewa się podczas snu i zmniejsza się ilość przebudzeń w ciągu nocy. 

 

 

Pokrowiec Tencel 

outlastexcl 1

 Tkanina TENCEL® to jedno z najnowocześniejszych włókien. Składa się z nanofibryli, które szybko wchłaniaja nadmiar wilgoci i zatrzymuja w sobie. Dzięki tym właściwościom w przypadku spocenia się nie mamy wrażenia, że leżymy na mokrym materacu. Nadmiar wilgoci bardzo szybko uwalniany jest do atmosfery - odparowuje, wystarczy po przebudzeniu pozostawić odkrytą kołdrę. TENCEL® nie pozwala na rozwój bakterii, dzięki czemu materac nie będzie wydzielał przykrego zapachu.

 

 Pokrowiec Silver Active 

outlastexcl 1

 Zawiera srebrną nić, która działa antybakteryjnie i antystatycznie.  Własciwości bakteriobójcze tego pokrowca wraz z szybkim odprowadzaniem wilgoci powodują, że pokrowiec Silver Active zablokuje namnażanie bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach potu. 

 


A może materac nawierzchniowy?

 Jeżeli z jakiś powodów nie chcesz wymieniać całego materaca lub po prostu śpisz na rozkładanej kanapie, możesz użyć materaca nawierzchniowego, który podniesie komfort snu, jednocześnie zapewni idealną cyrkulację powietrza.  Istnieją tez materace nawierzchniowe posiadające  własciwości termoregulacyjne. W ofercie producenta materaców M&K Foam - materace KOŁO znajdziesz wiele rozwiązań, które zapobiegną nocnemu poceniu się.

 


Zaopatrz się w odpowiednią kołdrę

Często przyczyną nocnego pocenia się jest zbyt grube i mało przewiewne nakrycie. Jeżeli budzisz się z powodu przegrzania zaopatrz się w odpowiednią kołdrę.  Idealna kołdra będzie chroniła ciało przed różnicami temperatury z jednej strony utrzyma ciepło, gdy temperatura otoczenia spadnia, z drugiej odprowadzi nadmiar ciepła, byś nie czuł się niekomfortowo.

Kołdry puchowe - wykonane z dobrej jakosci wyselekcjonowanego puchu są bardzo lekkie, puszyste. W zimie dogrzewają nas, latem odprowadzają ciepło zapobiegając przegrzaniu. Ich właściwości można ocenić jako termoaktywne. Oddychają i zachowują optymalną cyrkulację powietrza.

Kołdry syntetyczne -  również mogą zapewniać idealny mikoroklimat i mieć właściwości termoregulacyjne. Należy zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia. Na uwagę zasługują specjalne kołdry stworzone z myślą o osobach, którym zależy na redukcji pocenia się.


KONTAKT- INFOLINIA

M&K FOAM MATERACE KOŁO
Infolinia i zamówienia telefoniczne
 
PhoneBlueStel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LEGNICY

ul. Dziennikarska 6, 59-220 Legnica

PhoneBlueStel. 690 041 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LUBINIE

ul. Pawia 67, 59-300 Lubin
(naprzeciwko Salonu Meblowego Mercus)

PhoneBlueStel. 534 448 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

Copyright MateraceKolo.com.pl © 2019.