tel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

Twój koszyk jest pusty

Materace KOŁO PROMOCJA

 • Start
 • Poradnik
 • Twardy materac dla ciężkiej osoby - TOP 6

Twardy materac dla ciężkiej osoby - TOP 6

Różni ludzie mają różne potrzeby dotytącze snu. Decydując się na zakup nowego materaca powinniśmy wybrać taki, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb i zapewni maksymalny komfort. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na wybór odpowiedniego materaca do spania jest waga osoby, która będzie na nim spała. Dobranie materaca, który zapewni idealne podparcie dla ciała to klucz do zdrowego snu.

poduszka ortopedyczna rehabilitacyjna

 Twary materac dla ciężkiej osoby - czyli jakiej?

Każdy z nas inaczej definiuje "ciężką osobę". Dla jednych osoba ważąca ponad 100 kg będzie uznana za ciężką, dla innych taka osoba będzie ważyła powyżej 130-150 kg.  Średnio jeżeli ważysz powyżej 120 kg możesz rozważyć materac dla osoby ciężkiej.  Wybór odpowiedniego typu wypełnienia materaca zapewni Ci zdrowy, komfortowy sen i zagwarantuje trwałosć materaca.

Wybór dobrego twardego materaca dla ciężkiej osoby - korzyści

Cięższa osoba wywiera regularnie zwiększony nacisk na wkład użyty do wypełnienia materaca, co przekłada się na jego trwałość i żywotność. To nie znaczy jednak, że wszystkie materace będą miały mniejszą trwałość. Istnieją materace, które są przystosowane do większych obciążeń i dobranie odpowiedniego modelu materaca dla osoby cieżkiej z jednej strony przełoży się na komfort snu, z drugiej spowoduje, że materac będzie służył wiele lat. 

Twardy materac dla ciężkiej osoby  - nasz top 6

Materac dla ciężkiej osoby powienien zapewnic odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Nie może jednak zachowywać się "jak deska". Pod naciskiem powinię ustępować, dopasowywac się do krywizn ciała i podpierac ciało na całej długości bez pozostwaiania wolnych miejsc. Ponadto nie powinien uciskac naczyń krwionośnych, powinien redukowac nacisk, w taki sposób, by podczas snu nie drętwiały ręce oraz nogi.

Wybraliśmy 6 materaców, które będą sprawdzały się w przypadku cięższych osób. W dalszej części przewodnika dowiesz sie na co dokładnie zwrócić uwagę przy wyborze materaca dla cięższej osoby.

 

 Top 6 - najlepsze twarde materace dla ciężkiej osoby

 1. Nasz wybór - materac Adam Elastik
 2.  Najlepszy materac dla pocących się -  materac Czwarty Zakres
 3. Najlepszy materac z kokosem dla cięzkich osób -  materac Tahiti
 4. Najtańszy materac dla ciężkiej osoby -Palmea
 5. Najlepszy materac z naturalnego lateksu - Sueno Luxus
 6. Najlepszy materac luksusowy - materac Medivis Talalay Embrace

1. Materac Adam Elastik - nasz wybór

 Typ materaca: piankowy wysokoelastyczny
Twardość: twardy, elastyczny


Wkład materaca jest wykonany z najlepszej w naszej ofercie pianki wysokoelastycznej Komford Hard, która jest bardzo odporna na deformacje i nie wygniata się pod większym obciążeniem. Materac jest elastyczny, ustępuje pod naciskiem i równie szybko wraca do swojej wysokości. Nie uciska naczyń krwionośnych. Bardzo korzystny stosunek jakości do ceny.

 • materac dla osób lubiących twardsze elastyczne materace 
 • materac posiada siedem stref komfortu
 • materac dla osób lubiących dobre podparcie

2. Materac Czwarty Zakres - idealny, dla osób pocących się

 • Typ materaca: 100% naturalny lateks Talalay
 • Twardość: bardzo twardy, elastyczny

Wkład materaca wykonany jest z myślą o osobach uprawiających sporty, które wiążą się z wysoką masą ciała, np. kulturyści, bokserzy wagi ciężkiej itp. Materac wykonany z bardzo twardego naturalnego lateksu, utwardzony jest dodatkowo pianka Komfort Hard, co powoduje, że świetnie sobie radzi z dużym obciążeniem. Bardzo trwały, zdrowy, ogranicza pocenie się.

 • materac dla osób aktywnych
 • materac dla osób lubiących twarde, elastyczne materace
 • idealny dla osób, które przegrzewają się podczas snu

 

3. Materac Tahiti - najlepszy materac z kokosem dla ciężkich osób

 • Typ materaca: lateksowo - kokosowy
 • Twardość:bardzo twardy, sztywny rdzeń

 Materac z wkładem z lateksu, utwardzony jest dodatkowo dwoma grubymi płytami kokosowymi, które powodują, że materac można uznać za bardzo twardy. Pomimo tego, że rdzeń materaca jest twardy i dobrze podpiera ciało, wierzchnia warstwa jest wykonana z elastycznego i bardzo higienicznego lateksu, który reaguje na nacisk ciała.

 • materac dla osób lubiących bardzo twarde materace
 • idealny dla osób, które szukają średnio elastycznego materaca

 

4. Materac Palmea - najtańszy materac dla cięższych osób

 • Typ materaca: kieszeniowy z kokosem
 • Twardość:bardzo twardy, sztywny

 Materac z ze spręzyn kieszeniowych obłożony jest płyta kokosu, która utwardza materac.  Materac jest twardy, nieco mniej dopasowuje się do ciała niż materace z lateksu lub pianki, natomiast bardzo duzą zaletą jest jego niska cena.

 • materac dla osób lubiących twarde, mniej elastyczne
 • materac dla osób, które szukają tańszego materaca

 

5. Materac Sueno Luxus H4 - najlepszy jakościowo materac dla cięższych osób

 • Typ materaca: 100% naturany lateks Talalay
 • Twardość:bardzo twardy, elastyczny

Jest to jeden z najlepszych jakościowo materaców dla cięższych osób. Materac stworzony z najlepszego wypełnienia, które możemy znaleźć w materacach, czyli 100% naturalny lateks wytwarzany w specjalnej technologii Vita Talalay. Lateks jest gardzo gęsty, dzięki czemu nie deformuje się, nie traci wysokości z upływem czasu, jest materacem na wiele lat. Oddycha, ogranicza pocenie się, redukuje nacisk na ciało, ogranicza drętwienie rąk, nóg.

 • materac dla osób lubiących twarde, elastyczne materace
 • idealny dla osób, które przegrzewają się podczas snu

6. Materac Medivis Talalay Embrace H4 - luksusowy materac dla cięższych osób

 • Typ materaca: 100% naturalny lateks Talalay + lateks Talalay Memory
 • Twardość:twardy

Jest to materac z kategorii materaców luksusowych z najlepszego wypełnienia zarówno pod katem podparcia, jak i komfortu, który zapewnia. Rdzeń materaca jest z bardzo gęstego, twardego lateksu Talalay, świetnie podpiera ciało nawet w przypadku ciężkich osób, natomiast wierzchnia warstwa to lateks talalay memory, który dopasowuje się do ciała zapamiętując jego kształt i daje niezapomniane uczucie reaksu i odpręzenia. Kładąc się na materac na poczatku odczuwamy jakbyśmy unosili się w powietrzu, by za chwilę poczuć dobre podparcie od strony rdzenia materaca. Bardzo trwały, ogranicza pocenie się, niezwykle higieniczny, odpowiedni dla alerików.

 • materac luksusowy
 • materac dla osób lubiących twarde, elastyczne i bardzo komfortowe materace
 • materac zapamiętujący kształt ciała
 • idealny dla osób, które przegrzewają się podczas snu

Jaka twardość materaca jest najlepsza dla ciężkich osób?

Twardość materaca określana jest przez producentów za pomocą skali H1-H4. Litera H oznacza twardość (ang. hardness), a cyfry oznaczają poziom twardości 1-4, gdzie 1 oznacza najbardziej miękki materac, a 4 najbardziej twardy.

Preferencje twardości materaca są subiektywne. Musimy jednak zdawac sobie sprawę, że oprócz podparcia, jaki powinien zapewnić materac, ważne jest odwzorowanie kształtów ciała, tak by było one równo podparte na całej długości. W tym celu stosuje się materace elastyczne, które odciążają kręgosłup, ale ciało nie zapada się w nich nadmiernie. Bardzo twardy i mniej elastyczny materac będzie odpowiedni dla kogoś kto szuka materaca zapewniającego niemal równą powierzchnię, jednak są to materace mniej komfortowe i mało osób wybiera tę opcję, gdy mogą porównac komfort, jaki odczuwa się na twardych ale elastycznych materacach, np na materacu Adam elastik H4 >>> zobacz

 

 

 


KONTAKT- INFOLINIA

M&K FOAM MATERACE KOŁO
Infolinia i zamówienia telefoniczne
 
PhoneBlueStel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LEGNICY

ul. Dziennikarska 6, 59-220 Legnica

PhoneBlueStel. 690 041 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LUBINIE

ul. Pawia 67, 59-300 Lubin
(naprzeciwko Salonu Meblowego Mercus)

PhoneBlueStel. 534 448 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

Copyright MateraceKolo.com.pl © 2019.