Outlast Technologia - termoaktywny pokrowiec na materac

Technologia Outlast®  pierwotnie została opracowana dla NASA. Celem było stworzenie tkaniny, która pochłonie nadmiar ciepła, przechowa je, i w sytuacji obniżenia temperatury uwolni ciepło. Krótko: Technologia Outlast miała zapewnić optymalny komfort cieplny i zabezpieczyć przed wahaniami temperatury w kosmosie.

pokrowiec na materac outlast

Gdzie można spotkać technologię Outlast ®?

Technologia Outlast ®jest wykorzystywana przez światowych producentów ubrań sportowych, obuwia,  bielizny      sportowej, profesjonalnych śpiworów, ortopedycznych bandaży i opatrunków. Obecnie ponad 300 marek w różnych krajach stosuje w swoich produktach materiały Outlast®.
 M&K FOam Materace KOŁO jest polskim producentem materaców, który użył dobrodziejstw tej technologii w procesie  produkcji pokrowców na materace.
 Outlast ® powoduje, że wszystkie materace w pokrowcach Outlast® posiadają doskonałe właściwości termoregulacyjne.

Kosmiczna historia technologii Outlast®                                                                                                                         

Outlast® tchnologia pierwotnie została wynaleziona dla NASA w celu ochrony astronautów przed wahaniami temperatury. Technologia Outlast® została pierwotnie opracowana do stosowania w rękawicach kosmicznych w celu ochrony przed ekstremalnymi wahaniami temperatury. Po wielu testach, ten sposób wytwarzania materiałów uzyskał certyfikat Certified Space Technology™, organizacji, która promuje przedsiewzięcia kosmiczne. Do tej pory Outlast® uzyskał ponad 96 patentów związanych z wytwarzaniem tworzyw o właściwościach termoregulacyjnych.

"Outlast jest świetnym przykładem tego, jak ludzkość korzysta z eksploracji kosmosu, często w nieoczekiwany sposob. ” - Kevin C. Cook, wiceprezes ds. Marketingu i komunikacji w Space Foundation.

logo space certified tech
Testowane w kosmosie i na Ziemi

Technologia Outlast® jest jedynym materiałem o przemianie fazowej, który opatrzony jest certyfikatem Certified Space Technology ™. Technologia została po raz pierwszy opracowana do użytku przez NASA i jest nadal rozwijana i testowana pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa, w wielu zastosowaniach, dla głównych marek na całym świecie. Outlast posiada obecnie ponad 96 patentów związanych z materiałami adaptacyjnymi termicznie.

Jak działa technologia Outlast ®?

                                                                                                    mikrokapsulki outlast
Tekstylia Outlast® absorbują, magazynują i uwalniają ciepło w sytuacjach, gdy temperatura zewnętrzna spada poniżej określonego poziomu.
Najbardziej obrazowym porównaniem jest funkcja kostek lodu w napojach. Lód w drinku zmienia się z ciała stałego w płyn absorbując ciepło, chłodząc napój, czyli utrzymują go w pożądanej temperaturze dłużej.
Pokrowiec Space Outlast ® zmienia właściwości materiału w ten sam sposób.
Hermetycznie zamknięte Mikrokapsułki obecne w pokrowcach Space gromadzą ciepło w przypadku jego nadmiaru podczas snu i oddają je w sytuacjach, w których tempertura spada.
Produkty wykorzystujące Outlast ® tłumią wahania temperatury i powodują, że nasz sen staje się komfortowy. Z jednej strony bez nadmiernego pocenia się, z drugiej bez uczucia chłodu.

 

Wykorzystanie technologi Outlast w pokrowcach na materac M&K FOAM - Materace KOŁO

Zastosowanie technologii Outlast® w pokrowcach na materace do spania firmy M&K Foam Materace KOŁO powduje, że sen na materacu staje się wyjątkowo komfortowy a to wszystko przez zachowanie optymalnej temperatury, dzięki czemu ciało nie przegrzewa się, ani nie wychładza. Komfort termiczny sprawia, że nie wybudzamy się w nocy.

Zalety technologii Outlast:arrows nth

  • wyrównuje temperaturę – zwiększa komfort termiczny
  • absorbuje i magazynuje nadmiar ciepła — zapobiega przegrzaniu
  • oddaje zmagazynowane ciepło— zapobiega wychłodzeniu
  • dynamicznie stabilizuje — działa 24 godziny na dobę
  • spełnia swoje funkcje w każdych warunkach

 

 

Materace Koło wykorzystują technologię Outlast® w pokrowcach o nazwie Outlast

outlastexcl