darmowa dostawa materace KOŁO

 Infolinia i zamówienia telefoniczne pn.-pt. 10.00 -18.00, sob. 10.00-14.00

Twój koszyk jest pusty

Materac do spania

Kiedy wymienić materac do spania?

Dobry sen przynisi regenerację organizmu i ma kluczowe znaczenie dla Twojego zdrowia. Istnieją trzy czynniki, które odpowadaja za nasze zdrowie. Odżywianie, brak stresu i dobra jakość snu. Problemy ze snem powodują gorsze funkcjonowanie w ciągu dnia. Osoby, których ilość, bądź jakość snu jest niewystarczajaca odczuwają senność w ciągu dnia, co niestety powoduje spadek koncentracji i częstsze popełnianie błedów w pracy. Często zbyt małą ilośc snu podajemy jako przyczynę zmęczenia, jednak problemem nierzadko okazuje się materac. Jeżeli nie wysypiasz się, zastanów się czy Twój materac nie wymaga wymiany.Materace do spania według ekspertów powinny być wymienane co 8-10 lat. Jednak potrzeba wymiany materace, zeleży od wielu indywidulnych czynników.

ZABRANIA SIĘ KOPIOWANIA TEKSTU więcej...

 bol placow i szyi matarac

 

W takim razie kiedy wymienić materac do spania?

Często nasze ciało samo sygnalizuje nam o konieczności zakupu nowego materaca. Zacznij zwracać uwagę na bodźce wysyłane przez Twój organizm, a być może zauważysz, że jakość Twojego snu spadła - może to objawiać się szukaniem lepszego, bardziej wygodnego miejsca na położenie głowy, częstą zmianą pozycji (wierceniem się) podczas snu itp.

Oto sygnały, mogące świadczyć o potrzebie wymiany materaca do spania na nowy:

#1 Twój materac do spania ma 7-10 lat

Badania wykazały, że żywotność materaców wynosi pkoło 8-10 lat. Oczywiście zużycie materaca będzie zależne od producenta, jakości materaca, np. materace lateksowe mają zdecydowanie dłuższą trwałość. Na żywotność materaca wpływa także to czy śpisz z partnerem i jak śpisz. Jeżeli na materacu śpią osoby o wyższej wadze, również zużyje się on nieco szybciej. 

#2 Budzisz się obolały

Czujesz, że nie wypocząłeś podczas snu. Nierówny materac może być winowajcą tego, że budzisz się cały obolały. Po pewnym czasie użytkowania materaca naturalne kształty ciała mogą powodować jego deformację, nierówności (np. zagłębienia w punktach największego nacisku  - barki, biodra). Nierówny materac, nie dopasuje się odpowiednio do ciała, co powoduje bóle pleców, drętwienie rąk lub nóg. Gdy wstajesz rano i trudno Ci się zgiąć, to znaczy, że materac niewystarczająco podpiera ciało w związku z czym mięsnie muszą podtrzymywać kręgosłup i są przez całą noc napięte. Gdy trudno Ci się wyprostować to znaczy, że materac mógł się zapaść, wygnieść i mamy tzw. efekt hamaka, co skutkuje bólem pleców. Przeczytaj także Ból placów i szyji - jaki materac wybrać

#3 Miewasz poranny katar, objawy alergii

Poranny katar, kichanie, czy swędzenie skóry, może oznaczać, że w Twoim materacu pojawiły się roztocza, bądź zarodki pleśni, które są przyczyną reakcji alergicznych. Białko zawarte w kale roztoczy może powodować reakcje alergiczne i ataki astmy, również pył gromadzący się w materacu. Odkurzanie, parowanie i przewracanie materaca może zmniejszyć ilość kurzu i roztoczy, aby złagodzić objawy. Jeśli te kroki nie pomogą, rozwiązaniem może być nowy materac. Przeczytaj także nasz poradnik  Materac dla alergika

#4 Budzisz się w nocy

 Czując się w łóżku niekomfortowo, będziesz dłużej zasypiał, a w nocy możesz budzić się kilka razy. Jeżeli często budzisz się z innych powodów, np. głośniejszych dzwięków lub jasnego światła możliwe, że nie potrafisz zapaść w głęboki sen, czego powodem może być zużyty materac.

 #5 Budzisz się zmęczony

Wiekowy materac do spania, może nie zapewniać odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. W takim przypadku mięśnie muszą pracować w nocy, by utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji, aTy rano budzisz sie zmęczony.

 #6 Śpi Ci się świetnie gdziekolwiek indziej

 Jeżeli podczas ostatniego wyjazdu służbowego, wizyty u znajomych, rodziny wyspałeś się lepiej, niż śpiąc w swoim łóżku, może to oznaczać, że Twój materac swoje dni świetności ma już dawno za sobą.

#7 Zyskałeś lub straciłeś na wadze (lub śpisz z partnerem)

 Znacząca zmiana wagi lub może znaczaco wpłynąć na skuteczność materaca. Ponadto jeśli spałeś solo a teraz masz partnera, Twój materac może być za mały lub może nie zapewniac odpowiedniego wsparcia.

#8 Twój materac nosi widoczne ślady zużycia

Jeżeli w materacu znajduje się wgniecenie w kształcie ciała i na pierwszy rzut oka możesz zobaczyć nierówności, wygniecenia, to znaczy, że należy go wymienić. Możesz położyć na materacu poziomicę, a otrzymasz jasną odpowiedź.

 

Jeżeli doszedłeś do wniosku, że Twój materac do spania lata świetności ma już za sobą, zobacz czym go możesz zastąpić :


KONTAKT- INFOLINIA

M&K FOAM MATERACE KOŁO
Infolinia i zamówienia telefoniczne
 
PhoneBlueStel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LEGNICY

ul. Dziennikarska 6, 59-220 Legnica

PhoneBlueStel. 690 041 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LUBINIE

ul. Pawia 67, 59-300 Lubin
(naprzeciwko Salonu Meblowego Mercus)

PhoneBlueStel. 534 448 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

Copyright MateraceKolo.com.pl © 2019.