tel. 71 30 71 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne 534 448 001 

Twój koszyk jest pusty

  • Start
  • Materace do spania - kiedy wymienić materac?

Materace do spania - kiedy wymienić materac?

Materace do spania według ekspertów powinny być wymienane co 8-10 lat. Jednak potrzeba wymiany materace, zeleży od wielu indywidulnych czynników.

materace do spania kiedy wymienic

 

W takim razie kiedy wymienić materac?

Często nasze ciało samo sygnalizuje nam o konieczności zakupu nowego materaca. Zacznij zwracać uwagę na bodźce wysyłane przez Twój organizm, a być może zauważysz, że jakość Twojego snu spadła - może to objawiać się szukaniem lepszego, bardziej wygodnego miejsca na położenie głowy, częstą zmianą pozycji (wierceniem się) podczas snu itp.

 

 

Oto sygnały, mogące świadczyć o potrzebie wymiany materaca do spania na nowy:

  • Budzisz się obolały. Czujesz, że nie wypocząłeś podczas snu. Nierówny materac może być winowajcą tego, że budzisz się cały obolały. Po pewnym czasie użytkowania materaca naturalne kształty ciała mogą powodować jego deformację, nierówności (np. zagłębienia w punktach największego nacisku  - barki, biodra). Nierówny materac, nie dopasuje się odpowiednio do ciała, co powoduje bóle pleców, drętwienie rąk lub nóg.

 

  • Miewasz poranny katar, objawy alergii.  Poranny katar, kichanie, czy swędzenie skóry, może oznaczać, że w Twoim materacu pojawiły się roztocza, bądź zarodki pleśni, które są przyczyną reakcji alergicznych.

 

  • Budzisz się w nocy. Czując się w łóżku niekomfortowo, będziesz dłużej zasypiał, a w nocy możesz budzić się kilka razy. Jeżeli często budzisz się z innych powodów, np. głośniejszych dzwięków lub jasnego światła możliwe, że nie potrafisz zapaść w głęboki sen, czego powodem może być zużyty materac.

 

  • Budzisz się zmęczony. Wiekowy materac do spania, może nie zapewniać odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. W takim przypadku mięśnie muszą pracować w nocy, by utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji, aTy rano budzisz sie zmęczony.

 

  • Śpi Ci się świetnie gdziekolwiek indziej. Jeżeli podczas ostatniego wyjazdu służbowego, wizyty u znajomych, rodziny wyspałeś się lepiej, niż śpiąc w swoim łóżku, może to oznaczać, że Twój materac swoje dni świetności ma już dawno za sobą.

 

  • Twój materac nosi widoczne ślady zużycia. Jeżeli patrzysz na swój materac do spania i na pierwszy rzut oka możesz zobaczyć nierówności, wygniecenia, to znaczy, że należy go wymienić. Możesz położyć na materacu poziomicę, a otrzymasz jasną odpowiedź.

 

Jeżeli doszedłeś do wniosku, że Twój materac do spania lata świetnościMaterace do spania koło zobacz ma już za sobą, zobacz czym go możesz zastąpić !

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO PRODUCENTA M&K FOAM

ul. Toruńska 267, 62-600 Koło

71 30 71 002 (dział sprzedaży)

534 448 001 (sprzedaż krajowa)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LEGNICY

ul. Dziennikarska 6, 59-220 Legnica

690 041 009 

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LUBINIE

ul. Pawia 67, 59-300 Lubin
(naprzeciwko Salonu Meblowego Mercus)

534 448 009

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

Copyright MateraceKolo.com.pl © 2019.