tel. 71 30 71 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne 534 448 001 

Twój koszyk jest pusty

 • Start
 • Jak wybrać materac dla dziecka - 5 kroków

Jak wybrać materac dla dziecka - 5 kroków

materace dla dzieci

 

Materac dla dziecka

Wybór materaca dla dziecka często przysparza rodzicom wielu problemów. Dziecko w początkowej fazie swojego życia spędza większość czasu w łóżku, na początku śpiąc, później bawiąc się i poznając świat.

Wybór odpowiedniego i bezpiecznego materaca dla dziecka jest niesamowicie ważny. Materac nie jest najbardziej zauważalnym elementem wystroju dziecięcego pokoiku, ale z pewnością jednym z najważniejszych

 

Jak wybrać materac dla dziecka -  5 kroków:

Krok 1. Wybierz odpowiedni rozmiar materaca dla dziecka

Ważnym aspektem do rozważenia przy zakupie materaca dla rosnących dzieci jest jego rozmiar. Prawda jest taka, że ​​najlepsze materace dla dzieci mogą przetrwać od 8 do 12 lat. Dlatego ważne jest, aby wybrać rozważnie.

Najczęściej wybierane przez rodziców rozmiary materaców dla dzieci 80x180 oraz 90x190 i standardowe materace 90x200. Jednak wiek twoich dzieci również odgrywa ważną rolę w wyborze wielkości materaca do spania.

Wielu rodziców dla mniejszych dzieci wybiera typowo dziecięce rozmiary materaców, np 80x160, jednak musisz także wziąć pod uwagę, że prawdopodobnie będziesz musiał kupić nowy materac, gdy twoje dziecko będzie miało  około 10 lat.

Najpopularniejsze rozmiary materaców dla dzieci:

materace dla dzieci rozmiary

 

Materac łóżeczkowy  

Na samym początku życia dziecka trzeba pomyśleć o typowo łóżeczkowych materacach o wymiarach 60x120 oraz 70x140. Dobry materac łóżeczkowy wystarcza na cały okres dopóki dziecko nie zacznie spać w łóżku dziecięcym. Warto rozważyć zakup specjalnego materaca do łóżeczek dziecięcych. Jakość materaców dla noworodków, które są sprzedawane w komplecie z łóżeczkiem często pozostawia wiele do życzenia. Upewnij się, że materac łóżeczkowy jest twardy i ciało dziecka na nim się nie zapada.

Materac dla malucha

Wielu rodziców nie chcąc wydawać pieniędzy decyduje się na używanie materaca, który znajdował się w łóżeczku. Zanim jednak podejmiesz taką decyzję ważne jest aby upewnić  się, że ten materac nadal jest w dobrym stanie. Jeżeli na starym materacu znajdziesz jakieś grudki, deformacje rozdarcia musisz go wymienić.

Wielu rodziców decyduje się na typowo dziecięce łóżka, które są dostosowane do wzrostu dziecka, np 80x160 jednak w tym przypadku trzeba się liczyć z wymianą łóżka i materac ok 10 roku życia dziecka.  

Materac dla dziecka w wieku szkolnym

Możesz zdecydować sie na zakup materaca dziecięcego pojedynczego o skróconej długości 80x180, 90x180, 80x190, 90x190. Taki materac dla dziecka powinien posłużyć co najmniej do końca szkoły podstawowej. Jednak jeżeli pozwala Ci na to miejsce w pokoju dziecięcym i budżet dobrze zakupić materac standardowy o długości 200 cm, np 80x200, 90x200. Gdy zdecydujesz się na materac dobrej jakości posłuży on Twojemu dziecku wiele lat, a Ty w tym czasie nie będziesz musiał zawracać sobie głowy wymianą materaca i łóżka.

 Materac dla młodzieży

Materac dla młodzieży pod kątem rozmiaru wybieramy tak jak dla osoby dorosłej. Możemy się zdecydować na rozmiar najpopularniejszym rozmiarem jest klasyczny rozmiar łóżka jednoosobowego 90x200 oraz bardziej komfortowe szerokie łóżko jednoosobowe 120x200. Tu wszystko zależy od Twojego budżetu i miejsca.

 

Dwa główne czynniki, które decydują o rozmiarze materaca dla dziecka, to miejsce, którym dysponujesz i budżet. Najlepszym wyborem jest materac pełnowymiarowy. Znajdzie się w nim miejsce na przytulanie, czytanie dzieciom książek i posłuży przez wiele lat. Jednak gdy nie starcza nam miejsca na duże łóżko lub jesteśmy ograniczeni budżetem, to można przemyśleć zakup mniejszego materaca dziecięcego.

 

Materac łóżeczkowy

Materac lozeczkowy 

Materace łóżeczkowe rozmiary: 60x120 , 70x140

 

Jest kilka rozmiarów materaców łóżeczkowych które możesz wybrać. Najważniejszym czynnikiem jest wybór materaca dla niemowląt, który będzie w miarę twardy, by zapobiec SIDS - od angielskiego Sudden Infant Death Syndrome, zespołowi nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Ponadto .materac powinien zapewnić dobre podparcie.

Ponadto, niemowlęta spędzają bardzo dużo czasu w łóżeczkach.

Nasz wybór: Materac łóżeczkowy Amelka, Materac Laura Super, Baby Talalay Natural

 

 

 

 

Materac do łóżek dziecięcych

 

Materac do lozka dziecięcego

Materace do łóżek dziecięcych rozmiar: 80x160

 

Materace do łożek dziecięcych  są jednym z najpopularniejszych wyborów rodziców. W końcu są to najbardziej przystępne cenowo materace. Niemniej jednak, gdy zamierzasz kupić materac, musisz przemyśleć przyszłościowo.

Prawda jest taka, że ​​twoje dzieci rosną każdego dnia. Więc materac, który jest dobrym wyborem dzisiaj, niekoniecznie będzie odpowiedni za kilka lat.

Musisz liczyć się  z tym, że będzie trzeba wymienić materac na większy ok 10 r. ż. dziecka

Każdy z naszych materaców możemy wykonac w tym rozmiarze. Za skrócenie materace nie pobieramy opłat. Materace na wymiar

Nasz wybór: Materac Junior 10, Materac kombilatex 15, Materac Sueno Minor LXI

 

 

 

Materace dla starszych dzieci

Materac do lozka dziecięcego skroconyMaterace dla starszych dzieci rozmiar: 80x180, 80x190, 90x180, 90x190

 

Jest to rodzaj materaca, który jest idealny dla dzieci, jeśli ich pokój jest mały.

Jednakże, może warto wziąć pod uwagę zakup pełnowymiarowego materaca, który strarczy na wiele lat?

Każdy z naszych materaców możemy wykonac w tym rozmiarze. Za skrócenie materace nie pobieramy opłat. Materace na wymiar

Nasz wybór: Materac Junior 10, Materac Dual H1/H3, Materac Sueno Natural

 

 

 

 

Materace dla starszych dzieci

materace dla dzieci standardowe rozmiar

Materace standardowe rozmiar: 90x200, 100x200, 120x200

 

Standardowy rozmiar materac to jeden z lepszych wyborów dla dzieci. Długość i szerokość materaca jest taka sama jak w przypadku materaców dla dorosłych. Możesz wybierać spośród wszyetkich modeli materaców. Nic Cię nie ogranicza.

Dzieci ​​rosną każdego dnia i jeśli kupisz wysokiej jakości materac dla dziecka, będzie on służył przez wiele lat.

Nasz wybór:Materac Bahrain Naturalis , Materac Dual H1/H3, Materac Sueno Natural

 

 

 

 

 

 

 

 Krok 2. Wybierz odpowiedni rodzaj wypełnienia materac dla dziecka

 

Całą istotę materaca stanowi jego wkład. Rozróżniamy kilka rodzajów materaców dowiedz się więcej...

W przypadku materaców dla dzieci dzieci ważne jest, by wkład materaca nie gromadził bakterii oraz uniemożliwiał rozwój grzybów i pleśni, która jest szczególnie szkodliwa dla układu oddechowego dziecka.

materace-lateksoweMaterac lateksowy: 

 • idealnie podpiera kręgosłup,
 • nie gromadzi wilgoci,
 • bardzo sprężysty
 • dobra cyrkulacja powietrza dzięki zastosowaniu kanałów wentylacyjnych
 • nie rozwijają się w nim roztocza i bakterie
 • antyalergiczny, antybakteryjny
 • zobacz materac lateksowy dla dzieci

 

 

Najlepsze materac dla dzieci

 Materac z rewolucyjnej pianki LXI (pianka lateksoidalna)

 •  idealna sprężystość
 •  najwyższa przewiewność
 • wysoka elastyczność punktowa - dobre dopasowanie do ciała, bardzo dobre podtrzymanie kręgosłupa
 • antybakteryjna (specjalna substancja zapobiega rozwojowi  pleśni, grzybów)
 • antyalergiczna (tworzy niesprzyjające środowisko dla rozwoju roztoczy), nie przyciąga kurzu

 

 

 

pianka wysokoelastyczna1

Materace piankowe wysokoelastyczne typu Kaltschaum (o zwiększonej sprężystości).

 Uwaga! Dla dzieci nie nadają się: 
sprężyny kieszeniowe Materace sprężynowe- dziecko zazwyczaj jest zbyt lekkie, żeby materac odpowiednio się do niego dopasował. 
 pianka termo  Materace termoelastyczne- powodują, że w nocy mięśnie się odprężają, relaksują - w przypadku dzieci to nie jest wskazane, gdyż powinny one pracować, by utrzymać kręgosłup w dobrej pozycji.
 kokos nie  Materace kokosowe -  kokos jest to materiał naturalny, który z biegiem czasu ulega rozkładowi, zawilgocenie może sprzyjać rozwojowi pleśni, grzybów, co z kolei może doprowadzić do problemów alergicznych, płyta kokosowa jest za twarda dla dzieci.

help Wybierz wkład materaca, któryzieci będzie dobrze odprowadzał wilgoć oraz będzie dobrze podpierał kręgosłup. Dla najmniejszych milusińskich warto wyposażyć materac w nieprzepuszczający płynów ochraniacz, który oszczędzi nam kłopotów dowiedz się więcej...

2. Wybierz pokrowiec


amicor dla alergikaWybierając pokrowiec, w którym ma być umieszczony materac dla dziecka powinniśmy kierować się przede wszystkimi aspektami zdrowotnymi.

Naturalne tkaniny, takie jak bawełna są znacznie zdrowsze niż sztuczne. Dzieci mają nieco mniejszą odporność organizmu niż dorośli, w związku z tym są szczególnie narażone na różnego typu alergie. Tkanina użyta jako pokrowiec powinna utrudniać rozwój grzybów oraz bakterii. Ponadto ważnym jest, aby pokrowiec szybko wysychał po przemoczeniu oraz miał możliwość łatwego zdjęcia z materaca (najlepiej zamek rozdzielczy z czterech stron) i wyprania w pralce.

materace dla dzieci kolo
help Wybierzmy pokrowiec, który jest wykonany z tkaniny, która ma właściwości antygrzybiczne, antybakteryjne, szybkoschnące. Pokrowiec powinien mieć zamek, który umożliwia jego zdjęcie i wypranie, np Amicor

4. Wybierz grubość materaca

196 doublearrowlineDzieci nie ważą tyle co dorośli, więc grubość materaca nie musi być tak duża, jak w przypadku osoby dorosłej. Grubość ok 10-11 cm powinna być wystarczająca dla dzieci do 12 roku życia.

Po przekroczeniu 13 roku życia, gdy przyrost wagi jest szybszy, można się zastanowić nad grubszym i twardszym materacem.


help Zwróć uwagę na wkład materaca, dostosuj jego grubość do wagi dziecka, wybierz materac, który zapewni dobre podparcie dla kręgosłupa (dobra elastyczność punktowa)

 

Materace łóżeczkowe 60x120 oraz 70x140

Materace w tym rozmiarze są idealne dla niemowląt i małych dzieci. Zwykle tego typu materace są używane do łóżeczek, a ich mały rozmiar sprawia, że idealnie nadają się do umieszczenia obok łożka dla dorosłych. Większość dzieci wyrasta z tych łóżek do czwartego roku życia i będzie wymagać wymiany materaca na większy.

  

laura max f 300x300 laura super f 300x300 amelka 300x300 976bebfd88657773e9db01b567d59b81
Materac dla dziecka Laura MAX Materac dla dziecka Laura SUPER Materac dla dziecka Amelka Materac dla dziecka Baby Talalay

 

Materace do łóżek dziecięcych 80x180 90x190

Te materace są najczęściej umieszczane w łóżkach dla starszych dzieci i nastolatków, ale mogą zapewnić również komfortowy sen osobie dorosłej. Każdy materac możemy zrobić w rozmiarze 80x180, 80x190, 90x180 oraz 90x190 i inne na wymiar. Wystarczy przy zamówieniu w polu "uwagi" poprosić o skrócenie materaca na konkretny wymiar. Skrócenie materaca jest bezpłatne.

junior 10 300x300 kombilateks 15 300x300 kombilateks 15 300x300 bahrain naturalis f 300x300
Materac Junior 10cm Kombilatex 12cm Kombilatex 15cm Bahrain Naturalis
  Materac dla dziecka sueno minor lxi dual f 300x300 sueno natural h1 sueno natural h1
 Sueno Minor LXI  Dual H1/H3 Sueno Talalay Natural H1 Sueno Talalay Natural H2

 

5. Używany, czy nowy?

cena materac dzicięcegoUżywane materace mogą zawierać bakterie, pleśń, roztocza i naskórek pozostały po poprzednim właścicielu. Nigdy nie mamy pewności, że poprzedni właściciel dbał należycie o czystość i higienę snu. Materac uważany jest za przedmiot użytku osobistego, który nie powinien być współdzielony z nikim innym. Zakup nowego materaca dla dziecka jest najbardziej bezpiecznym wyjściem.

  Zobacz materace Koło rekomendowane dla dzieci:

Może Cię zainteresować również:

Jak wybrać materac dla alergika

Materace - rodzaje

Materac na wymiar, jak zmierzyć, cena             

 Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony.

 

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO PRODUCENTA M&K FOAM

ul. Toruńska 267, 62-600 Koło

71 30 71 002 (dział sprzedaży)

534 448 001 (sprzedaż krajowa)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LEGNICY

ul. Dziennikarska 6, 59-220 Legnica

690 041 009 

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LUBINIE

ul. Pawia 67, 59-300 Lubin
(naprzeciwko Salonu Meblowego Mercus)

534 448 009

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

Copyright MateraceKolo.com.pl © 2019.