tel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

Twój koszyk jest pusty

Materace KOŁO PROMOCJA

 • Start
 • Blog
 • Materace z naturalnego lateksu - właściwości

MATERACE KOŁO - M&K foam

Materace z naturalnego lateksu - właściwości

Materace lateksowe mają wiele zalet. Należy jednak pamiętać, że zalety materaca lateksowego różnią się w zależności od rodzaju lateksu, który został wykorzystany we wkładzie (materac lateksowy Dunlop lub Talalay) oraz tego, czy jest on wykonany wyłącznie z naturalnego lateksu, mieszanki lateksu naturalnego i syntetycznego czy w pełni syntetycznego lateksu. Zdecydowanie zaleca się wybór naturalnego lub organicznego materaca lateksowego, jeśli masz taki wybór!  Poniżej znajdziesz najważniejsze korzyści naturalnego lateksu wykorzystywanego w materacach Talalay.

materace z naturalnego lateksu

Materac lateksowy - komfortowy sen

Po pierwsze i najważniejsze - materac z naturalnego lateksu zapewnia lepszy sen. Doświadczając przyjemnego odprężenia na materacu lateksowym złe i nieprzespane noce pozostaną tylko wspomnieniem. Wkład z naturalnego lateksu sprawi, że nie będziesz się wybudzał w nocy, czy przewracał niespokojnie z boku na bok. Komfortowy materac wydłuży najważniejszą fazę snu REM, czyli glęboki sen w którym najszybciej i najbardziej efektywnie wypoczywamy i regenerujemy organizm. Dlaczego dobry i zdrowy sen jest taki ważny?
Brak odpowiedniej ilości snu bardzo mocno wpływa na Twój nastrój następnego dnia. Kojarzysz poranki, gdy wstajesz zmęczony, nie masz energii? Niestety to wynik kiepsko przespanej nocy i braku odpowiedniej regeneracji organizmu. Jeśli często śpisz niespokojnie w nocyniespokojne noce się zdarzają często, to może mieć negatywne konsekwencje dla Twojego zdrowia w tym:
 • choroby sercowo-naczyniowe
 • zwiększone ryzyko wypadków samochodowych
 • nadciśnienie
 • upośledzone myślenie - brak koncentracji
 • niski poziom testosteronu
 • otyłość
 • bezdech senny
 • udar mózgu
 • cukrzyca typu II
 • osłabienie układu odpornościowego

Dobry sen jest drogą do dobrego zdrowia. Spanie na materacu wykonanym w 100% z naturalnego lateksu może Ci zapewnić dobry i zdrowy sen co noc.

Cena: 2306,00 PLN 1867,86 PLN
Cena: 3711,00 PLN 3005,91 PLN
Cena: 2243,00 PLN 1816,83 PLN
Cena: 2767,00 PLN 2241,27 PLN
Cena: 2945,00 PLN 2385,45 PLN
Cena: 1528,00 PLN 1237,68 PLN

 Materace lateksowe  - optymalne podparcie kręgosłupa

 Jak już wiemy ogromne znaczenie dla snu ma komfot. Materac powinien zapewnić relaks i wygodę przez całą noc. Materace lateksowe zapewniają idealne podparcie ciała oraz miękkość. Idealne dopasowanie do ciała powoduje, że podczas snu kręgosłup znajduje się w naturalnej pozycji. Ponadto zapewnia swobodę ruchów, umożliwia łatwą zmianę pozycji snu (przewrócenie się na drugi bok), nie wymusza snu w jednej pozycji, co ma kluczowe znaczenie dla poprawy krążenia krwi

Materac z lateksu - redukcja dyskomfortu

Podczas snu, tkanki naszego ciała są uciskane. Szczególnie newralgicznymi miejscami podczas snu na boku są ramiona i biodra. To właśnie na tych miejscach spoczywa cały ciężar ciała. Lateks oprócz odpowiedniego podparcia łagodzi równiez dyskomfort w miejscach ucisku, dzięku czemu zapobiega drętwieniu rąk, nóg oraz utrzymuje prawidłowe krążenie krwi. Oznacza to, że  będziesz mógł dłużej spać bez budzenia się w nocy, ponieważ przez cały czas będziesz czuć się komfortowo. Łagodzenie ucisku przy idealnym wsparciu kręgosłupa do dwie najważniejsze korzyści wynikające z wyboru materaca z naturalnego leteksu Talalay.

Wspomaga złagodzenie bólu

Materace lateksowe to idealny wybór dla osób z bólami pleców lub stawów. Wielu pracowników służby zdrowia, takich jak osteopaci, fizjoterapeuci i kręgarze, zalecają materace lateksowe jako środek redukujący ból. Wynika to z wysokiego komfortu i właściwości amortyzujących lateksu, a także jego zdolności do zapewnienia naturalnego ułożenia kręgosłupa. W każdym razie, jeśli ból przeszkadza Ci w śnie, wymiana materaca do spania na materac lateksowy może Ci znacznie pomóc.

Lateks Talalay - chłodno latem ciepło zimą

 Materace z lateksu Talalay są bardzo przewiewne w porównaniu z innymi materiałami używanymi jako wypełnienie materaców do spania. Tradycyjne materace nagrzewają się niezależnie od wszystkich pór roku. Materace laieksowe zachowują idealną cyrkulację powietrza. Swobodny przepływ powietrza powoduje, że materac oddycha przez cały czas i dzięki temu utrzymuje komfortową temperaturę snu. Możesz spać chłodno latem i ciepło w zimie.

Latels Talalay i Dunlop różnią się między sobą . Lateks Talalay ma spójne, idelanie okrągłe i otwarte komórki, dzięki unikalnemu procesowi produkcji i dzięki temu jego oddychalność jest czterokrotnie lepsza niż lateksu Dunlop.

Artykul oddychanie lateks talalay

Rys. 1  Cyrkulacja powietrza w lateksie Talalay

Materac lateksowy  - pożegnaj się z roztoczami

Problemy z oddychaniem, które powoduje alergia na kurz i roztocza mogą niekorzystnie wpłynąc na wszystkie obszary życia. Efektywnośc w pracy w pracy, ogólne samopoczucie w znacznym stopniu zależy od jakości powietrza, którym oddychamy. Pozbycie się drobnoustrojów i alergenów, które w sypialni, które często czają się w materacu, może znacznie przyczynić się do poprawy jakości zdrowia, szczególnie układu oddechowego.  Zdecydowana większość alergii w sypialni jest w rzeczywistości spowodowana reakcją organizmu na białka wytwarzane przez roztocza lub pleśń. Materace lateksowe są naturalnie odporne na pleśń i roztocza, więc po prostu nie zawierają tych alergenów. 
Materace lateksowe są z natury hipoalergiczne. W materacach z naturalnego lateksu Talalay antybakteryjność i higieniczność jest zwielokrotniona za sprawą idealnego przepływu powietrza, który utrzymuje wnętrze materaca w suchości. Roztocza kurzu domowego wymagają wilgotnych i ciemnych miejsc do zagnieżdżenia się w lateksowym materacu Talalay, w ogóle nie będzie możliwe. Pod tym względem materac produkowany w technologii Talalay jest czterokrotnie bardziej oddychający niż lateks Dunlop.

Materac lateksowy Talalay - przyjazny dla środowiska

Chociaż wpływ na środowisko naturalne może się różnić w zależności od producenta, można ogólnie stwierdzić, że materace z naturalnego lateksu są wyborem przyjaznym dla natury. Jeszcze lepszym wybororem w tym kontekście są organiczne materace lateksowe Talalay. Naturalny lateks Talalay jest w 100%biodegradowalny i pochodzi  ze zrównoważonych, uczciwych i przejrzystych źródeł. Ponadto plantacje drzew kauczukowych z których pozyskiwany jest lateks pochłaniają więcej CO2 niż jest uwalniane podczas produkcji materaca. 

Lateks Talalay - bezpieczny dla zdrowia

Niektóre substancje petrochemiczne wchodzą w kontakt z powietrzem w Twoim domu, w wyniku czego wydzielają szkodliwe, nieprzyjemne opary. Są one powszechne w, np. w farbach i klejach. Bezpieczeństwo dla zdrowia stało się poważnym tematem w branży materaców, gdy okazało się, że w materacach mogą być szkodliwe substancje. A dokładnie - lotne związki organiczne, które mogą mogą być wyzwalane przez ciepło ciała i wdychane. Mogą mieć niekorzystny wpływ przezde wszystkim na zdrowie dzieci. Jednak dzięki materacom z naturalnego lateksu nie musisz się o to martwić. W ogóle nie wydzielają toksycznych oparów! Na przykład materac z lateksu Vita Talalay ma wynik toksyczności ZERO. Naturalny komfortowy materiał został również wyróżniony licznymi certyfikatami, które potwierdzają, że jest zdrowy zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska!

Materace Talalay - 100% naturalne

Lateks to produkt naturalny, wytwarzany z mleczka drzewa kauczukowego Hevea brasiliensis. Mleczno-biały sok jest przetwarzany w wygodny blok lateksowy stosowany jako wypełnienie materaca. Sprężystość, którą odczuwasz, kiedy się kładziesz, wynika wyłącznie z naturalnych właściwości lateksu. Ze względu na jego całkowicie naturalne pochodzenie nie musisz się martwić o toksyczne chemikalia lub metale obecne w materacu wszystko jest 100% naturalne i pozbawione szkodliwej chemii.

lateks talalay zbior

Rys.2  Naturalne mleczko kauczukowe pozyskiwane z drzew kauczukowców

Materace lateksowe - dobra amortyzacja ruchu

Naturalna sprężystość lateksu powoduje, że ​​ruch z jednej strony materaca nie jest przenoszony na drugą. Oznacza to, że jeśli śpisz z partnerem, oboje będziecie czuli się bardziej komfortowo i będziecie spać lepiej. Dzięku amortyzacji ruchu nie bedziecie się wybudzać w nocy, a sen będzie głębszy i bardzie efektywny.

Materac z lateksu - wysoka wytrzymałość

Materace lateksowe należą do najtrwalszych typów materaców. Można je użytkować znacznie dłużej niż inne materace, nie deformują sie wraz z upływem czasu. Ponadto wysoki poziom higieny powoduje, że śpiąc na materacu kilkanaście lat nadal możesz spać w zdrowym, pozbawionym kurzu i pleśni środowisku. Wysoka trwałość jest jednym z wielu powodów wysokiego poziomu zadowolenia właścicieli materaców lateksowych. Ktoś, kto posiadał raz materac lateksowy, przy wymianie materaca nawet nie rozważa innego typu wkładu.

 


KONTAKT- INFOLINIA

M&K FOAM MATERACE KOŁO
Infolinia i zamówienia telefoniczne
 
PhoneBlueStel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LEGNICY

ul. Dziennikarska 6, 59-220 Legnica

PhoneBlueStel. 690 041 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LUBINIE

ul. Pawia 67, 59-300 Lubin
(naprzeciwko Salonu Meblowego Mercus)

PhoneBlueStel. 534 448 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

Copyright MateraceKolo.com.pl © 2019.