tel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

Twój koszyk jest pusty

Materace KOŁO PROMOCJA

  • Start
  • Blog
  • Dobry materac - 13 wskazówek jak dbać o materac

MATERACE KOŁO - M&K foam

Dobry materac - 13 wskazówek jak dbać o materac

Materac to inwestycja w Twój lepszy sen i zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Jakość Twojego snu wpływa na Twoje samopoczucie przez cały następny dzień. Należy zatem wybrać dobry materac do spania, który spowoduje, że nasze ciało będzie się szybko regenerować. Po zakupie wymarzonego materaca warto również  zadbać o niego, by służył nam jak najdłużej. Istnieją sposoby, dzięki którym możesz przedłużyć trwałość materaca, zobacz najważniejsze z nich.

jak dbac o materac

Wybierz dobry  stelaż pod materac

Zapewnienie materacowi dobrego wsparcia w postaci stelaża lub ramy łożka to klucz do sukcesu. Odpowiednio dobrany stelaż jest najważniejszym czynnikiem, który wpływa na żywotność materaca. Dobry, czyli elastyczny i gęsty stelaż  (ok. 2cm odstępu między listwami) zapewni  możliwość długiego użytkowania materaca bez niebezpieczeństwa tworzenia się wygnieceń i nierówności.  Jeżeli zastanawiesz się jaki stelaż będzie odpowiedni zapoznaj się z zaleceniami producenta materaca lub warunkami gwarancji. 

Bardzo dobrym sposobem jest sprawdzanie podłoża, na którym leży materac co roku, aby upewnic się, że nie ma połamanych listew w stelażu lub wystających sprężyn w ramie łóżka kontynentalnego.

Obracaj materac

Materac powinien być co jakiś czas obracany. Obracanie powoduje jego równomierną eksploatację materaca do spania  i potrafi przedłużyć jego żywotność o nawet 30%.  Jak często obracać materac?

  • materac powinien być obracany o 180 "głowa/nogi" co 2-6 mies.
  • materac powinien być regularnie przewracany "góra/dół"  w przypadku materaców dwustronnych, np. materace kieszeniowe

Cena: 1249,00 PLN 1011,69 PLN
Cena: 1056,00 PLN 855,36 PLN
Cena: 1322,00 PLN 1070,82 PLN
Cena: 1145,00 PLN 927,45 PLN
Cena: 2068,00 PLN 1675,08 PLN
Cena: 2208,00 PLN 1788,48 PLN
Cena: 748,00 PLN 605,88 PLN
Cena: 2166,00 PLN 1754,46 PLN
Cena: 1417,00 PLN 1147,77 PLN

Pozwól aby materac oddychał

Codziennie wietrz sypialnię. Jako wsparcia dla materaca używaj stelaża z listewkami lub podstawy łożka kontynaentalnego. Nie jest zalecane kładzenie materaca na jednolitej płycie lub bezpośrednio na podłodze. Niestety używanie materaca bez zapewnienia mu odpowiedniej wentylacji może spowodować rozwój pleśni lub grzybów w jego wnętrzu, co spowoduje, że dużo szybciej będzie trzeba wymienić materac na nowy.

Pierz regularnie pokrowiec

Pierz regularnie pokrowiec. Większośc pokrowców w ofercie producenta materaców M&K Foam - materace KOŁO jest przeznaczone do prania i można je prać w pralce w temperaturze do 60oC a nawet 90oC.  Jeżeli chcesz  wyczyściić wnętrze materaca lub pokrowiec nie jest zdejmowany użyj odkurzacza. Nie wystawiaj wnętrza materaca na słońce, narażając na bezpośrednie działanie promieni UV. Najlepiej sprawdź etykietę materaca lub gwarancję, aby uzyskać specjalne instrukcje dotyczące czyszczenia lub konserwacji materaca.

Zapewnij zwierzętom osobne miejsca spania

Jeżeli chcesz długo cieszyć się materacem lepiej zapewnij zwierzętom osobne legowiska. Bliskość ukochanego psa, lub kota jest przyjemna, jednak niestety wpływa niekorzystnie na higienię snu i długość użytkowania materaca do spania.  Nawet najbardziej zadbane zwierzęta wychodzą na zewnątrz, ślinią się, gubią sierść i pozostawiają po sobie złuszczony naskórek, niestety to wsystko pozostajw w Twoim łóżku. Zwierzęta mogą również mieć okazjonalny "wypadek" co potrafi całkowicie zniszczyć materac.

Użyj dodatkowego ochraniacza

Jeżeli Twój materac ma pokrowiec nieprzeznaczony do prania, śpią na nim małe dzieci lub zwierzętam użyj dodatkowego ochraniacza na materac. Taki ochraniacz mocowany jest na rogach na gumkach, jest przeznaczony do prania, może być nawet nie przepuszczać płynów.

Nie skacz po materacu

Skakanie na materacu może być zabawne i stanowić rozrywkę niezależnie od wieku, niestety niekorzystnie wpływa na materac. Lepiej skakać gdzieś indziej. Skakanie  na łóżku oprócz tego, że jest niebezpieczne potrafi uszkodzić wewnętrzną strukturę materaca, np. kieszonki w materacach kieszeniowych

Używaj równomiernie - zmieniaj pozycje siadania

Każdy z nas ma ulubione miejsce siadania przy stole, czy na kanapie. To samo dotyczy łożka. Zakładając skarperki, czy spodnie siadamy często w jednym miejscu. Aby wydłużyć żywotność materaca zmieniaj co jakiś czas miejsce, w którym siadasz.

Utrzymuj w czystości i suchości

Najlepiej do czyszczenia materaca używać odkurzacza to pomaga zredukować przenikanie kurzu i naskórka do wnętrza. Jeśli chcesz sprać plamę z niezdejmowanego pokrowca możesz użyć mokrej szmatki z mydłem, uważaj jednak, by nie zamoczyć wnętrza materaca. Wilgoć tworzy pożywkę dla pleśni.

Używaj prześcieradła

Prześcieradło dodatkowo zabezpiecza materac przed zużyciem. Zakładając prześcieradło zabezpieczysz sodatkowo materac przed zabrudzeniami. Pamiętaj aby co 1-2 tygodni prać prześcieradło. Dzięki regularnej zmianie pościeli zapobiegniesz negatywnemu wpływowi na zdrowie ale również przykremu zapachowi.

Nie narażaj materaca na działanie wysokich temperatur

Wysokie temperatuty to największy wróg materaca. Nigdy nie używaj żelazka, nie prasuj ubrań na materacu. Wkładowi materac niesłużą również promieni UV, wystawienie materaca bezpośrednio na słońce spowoduje, że nawet bardzo wytrzymała pianka lub lateks szybciej sie utleni i zacznie kruszyć. Sczególnie wrażliwe na promieni UV sa materace piankowe i materace lateksowe.

Użyj sody oczyszczonej

Jeżeli czujesz, że z materaca wydobywa się nieprzyjemny zapach, posyp go sodą oczyszczoną. Pozostaw proszek na 20 minut, po czym użyj odkurzacza do jego usunięcia. Ten zabieg pozwoli Ci cieszyć się świeżością.

Przenoś materac zachowując ostrożność

Podnoś materac ostrożnie, chwyć go od spodu i nigdy nie rób tego w pojedynkę. Transportuj materac płasko, nie zginaj go , nie szarp. Połóż go tak aby nie zwisał, jeżeli musisz ułożyć go na boku, ułóż go tak by dłuższy bok spoczywał na podłożu. Nie przechowuj materaca przez długi czas w pozycji pionowej.


 Podsmowanie. Potraktujmy materac jak inwestycję w swoje zdrowie. Dobry materac potrafi być kosztowny, ale jest to inwestycja na wiele lat, która przekłada się bezpośrednio na nasze samopoczucie i zdrowie. Częstych wydatków na materac możesz uniknąć, jeżeli zakupisz dobrej jakości wkład i będziesz o niego dbać stosując się do kliku przytoczonych  zasad.


KONTAKT- INFOLINIA

M&K FOAM MATERACE KOŁO
Infolinia i zamówienia telefoniczne
 
PhoneBlueStel. 534 448 002
Infolinia i zamówienia telefoniczne

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LEGNICY

ul. Dziennikarska 6, 59-220 Legnica

PhoneBlueStel. 690 041 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

SALON FIRMOWY

MATERACE KOŁO W LUBINIE

ul. Pawia 67, 59-300 Lubin
(naprzeciwko Salonu Meblowego Mercus)

PhoneBlueStel. 534 448 009

zamówienia telefoniczne, dział sprzedaży

Zapraszamy pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00

Zobacz jak dojechać

Copyright MateraceKolo.com.pl © 2019.